WSTĘP DO KOLEJKI LIGOWEJ NR 8

Miniona kolejka nie była kolejką cudów. Faworycie wygrywali swoje mecze, choć kilka rozstrzygnięć zbyt łatwo padło ich łupem (mam tu na myśli mecze Zmieszanych z Buzdyganami i Projektu z Ryśkami).

Amatorzy swoją kiepską passę będą chcieli przerwać w starciu z Ryśkami. Zespołowi dowodzonemu przez Marka nie brak woli walki i umiejętności. Zatem gdzie leży przyczyna ich ostatnich kiepskich występów? W mojej ocenie w zbyt nerwowej grze na początek w przyjęciu, a następnie w ataku. Konsekwencją tego są seryjne straty punktów, które ciężko jest potem odrobić. Ryśki do tego spotkania podejdą z pozycji faworyta. Faktycznie wszystkie znaki na niebie i ziemi przemawiają na ich korzyść, bo i doświadczenie i pozycja w tabeli. Tylko czy skład, który Tomek desygnuje do gry będzie optymalny? Czy kapitanowi nie zabraknie ogniw (choćby po „sprzedaży” brata do Jakakolwiek), mogących zapewnić sukces i trzy punkty? Hmmm…?

Wicelider tabeli mierzy się z drużyną zajmującą obecnie czwarte miejsce w tabeli. W spotkaniu mistrzów ligi (Projekt dwa tytuły, Lidersi cztery), faworytem są gospodarze. Faktycznie, do tej pory stracili tyko punkt w meczu z SMS Bolce i tylko tym ustępują pola liderowi z Brzączowic. Czy po tym spotkaniu będzie to nadal strata tylko punktu? Mecze tych zespołów w historii naszej ligi były zawsze dość zacięte, bo zarówno jedni jak i drudzy wygrywali spotkania, w których akurat wtedy nie byli faworytami. Siła ognia porównywalna, zagrywka też, rozegranie na remis, przyjęcie ze wskazaniem na Projekt, blok – Lidersi, obrona – Projekt. Zatem w tym dość wyrównanym zestawieniu lekka przewaga wydaje się być po stronie Projektu. A wynik? Zależy od wielu czynników, zatem do wtorku możemy tylko gdybać.

Buzdygany po dwóch porażkach z rzędu trafiają na kolejnego rywala z górnej części tabeli. TKKF znalazł się tam nieprzypadkowo, bowiem w tym sezonie pokazał się już z dobre strony odbierając punkty teoretycznie  mocniejszym rywalom. Czy zatem TKKF będzie miał czym dobić ranionego zwierza, czy wręcz odwrotnie, zbyt pewny siebie podejdzie zbyt blisko do rannego lwa, który ukąsi go śmiertelnie i pożywiony jego krwią nabierze sił do dalszych ligowych batalii? Wydaj mi się że nic z tych rzeczy. Buzdygany są zbyt doświadczeni, by już na tym etapie rozgrywek mieli mieć zapaść, z której by nie umieli wyjść o własnych siłach. Z drugiej strony Uklejna to zbyt doświadczony rywal, by dać się sprowokować przeciwnikowi do nierozsądnego grania na jego warunkach. W tym meczu zaważy większa skuteczność w ataku i moc pod siatką, a tą z moich obserwacji mają jednak Buzdygany.

Orły w starciu z Drink Teamem są faworytami. Przemawia za tym fakt dobrej postawy na własnym terenie, gdzie nieraz ogrywali zdecydowanych faworytów (pamiętne mecze z Buzdyganami, czy Lidersami w Pucharze Ligi). Drinki mają słabszy okres. Jednak doskonale wiedzą, ze najbliższy ich rywal to ekipa w meczu z którą można pokusić się o punkty. Zatem Pawle i reszto drinkowej gromady, po punkty do Naprawy, a nie tylko po coś innego J

Beniaminek z Wieliczki jest faworytem starcia z Jakakolwiek. I niby Bolce powinny być pewne że punkty w jakiejś ilości zasila ich konto, jednak z zespołem Artura gra się niewygodnie, a nieobliczalność tej ekipy jest w stanie zaskoczyć każdego. Gdyby ten mecz był na hali ZSTE to ja bym nawet szukał miejsca tu na niespodziankę punktową. Jednak w Wieliczce Bolce nie pozwolą sobie raczej wydrzeć zwycięstwa.

SeGroMy po udanym drugim secie z Lidersami z optymizmem myślą zapewne o najbliższym meczu ligowym.  Faktycznie jeżeli zagrają tak konsekwentnie na zagrywce i w ataku jak w piątkowym starciu z ekipą Jacka, to te optymizm ma prawo mieć miejsce. Jednak obawiam się że będący na fali Zmieszani są obecnie w lepszej formie niż Lidersi i nawet o stratę seta na korzyść gospodarzy będzie tu trudno. Klaudia ze swojĄ ekipą celują w ligowy triumf, stąd też chyba ich najbliższy rywal raczej będzie musiał uznać wyższość ekipy z Brzączowic.

MOJE TYPY

Amatorzy – Ryśki 0:3

Buzdygany – Uklejna 3:1

SMS Bolce – Jakakolwiek 3:0

SeGroMy – Zmieszani 0:3

Orły – Drink Team 3:2

Projekt- Lidersi 3:2

(js)