WSTĘP DO KOLEJKI LIGOWEJ NR 7

Po ostatniej kolejce zmniejszyła nam się liczba „zerowców”, czyli ekip które albo jeszcze nie wygrały, albo jeszcze nie przegrały meczu w obecnych rozgrywkach ligowych. Z tego grona „wyleciała” po kolejce ligowej nr 6 Jakakolwiek, która zwyciężyła Amatorów, oraz Buzdygany, które zeszły z parkietu pokonane przez Lidersów. Obecnie zatem w gronie „zerowców” mamy tylko dwie ekipy, które jeszcze nie poniosły porażek, czyli Zmieszanych oraz Projekt.

W nadchodzącym tygodniu zestawienie spotkań wygląda mi na pierwszy rzut oka bardzo remisowo, bowiem w większości spotkań ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. 

Ciekawie powinno być zwłaszcza w Brzączowicach, gdzie Zmieszani  podejmować będą Buzdygany. Lider rozgrywek podejmuje zespół, który to miano dzierżył do minionej środy. W tym spotkaniu faworytem zatem wydają się być Zmieszani, jednak kto myśli, że Buzdygany nie podejmą walki jest w grubym błędzie. Zespół dowodzony prze Roberta zapewne nie liczył się z porażką w starciu z Lidersami, stąd też ubiegłotygodniowa strata punktów, zapewne ich mocno zabolała. A co jest najlepszym lekarstwem na ból? Oczywiście – zadać taki sam ból kolejnemu rywalowi. Z takim zapewne nastawieniem wyjdzie w czwartek Robert ze swoją ekipą na parkiet, by za jednym zamachem odebrać fotel lidera rywalowi, oraz podreperować swoje morale. Siła ognia w ataku jest w mojej ocenie porównywalna, porównywalne jest też rozegranie. Co do obrony to chyba przewaga jest po stronie Zmieszanych, a zagrywka raczej na małym plusie w kierunku Maczug. Przyjęcie chyba lepiej wychodzi Zmieszanym, jak i asekuracja, a co za ty idzie możliwość wyprowadzania punktowych kontr. Ławka rezerwowych lepiej prezentuje się za to w zespole Roberta. Wygra zatem ta ekipa, która będzie potrafiła swoje atuty wykorzystać, a rywalowi nie pozwoli rozwinąć skrzydeł i zniweluje jego przewagę w danym elemencie gry – uniwersalna recepta na zwycięstwo  🙂

Jakakolwiek podejmuje Orły i tu po wydarzeniach minionego tygodnia, również nie odważę się jednoznacznie wskazać drużynę,  która powinna zgarnąć trzy punkty. Oczywiście Orły są tu faworytem, ale Jakakolwiek wygrała tydzień temu z Amatorami, z którymi z kolei Orły przegrali nie tak dawno, zatem … no właśnie. Gospodarze tego spotkania, na własnej hali, są szczególnie trudnym rywalem. Czy Orły po zdecydowanym triumfie w spotkaniu z SMS Bolce udowodnią, że ich czas właśnie nadchodzi w tym sezonie?

Projekt podejmuje niewygodnego rywala, jakim są Ryśki, które to uprzykrzyły już w tym sezonie mocno życie Lidersom, Uklejnie, Buzdyganom i SMMK. Zatem czy kolejną ekipą, które będzie musiała zagrać aż pięć setów, by poznać rozstrzygnięcie będą ubiegłoroczni mistrzowie naszej ligi? Smaczku tej rywalizacji  dodaje też fakt, że zapewne zobaczymy na boisku Justynę, która to w ostatnich dniach przeszła z Projektu do właśnie Ryśków. Czy ktoś będzie chciał komuś tu coś udowodnić? W mojej ocenie po tym meczu zespół z Pcimia dalej chyba będzie „zerowcem”.

TKKF Uklejna zmierzy się z SMMK. W ubiegłym sezonie zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byliby gracze występujący na co dzień w Stróży, jednak w obecnym sezonie to TKKF chyba solidniej kadrowo przygotował się do trudów sezonu i póki co śwęci triumfy, zdobywając punkty na parkietachLASu. Zespół Łuksza w tym sezonie dobre mecze przeplata słabszymi występami, stąd też zdobycze  punktowe Smyków nie wyglądają zbyt okazale. Tym razem jakieś punkty chyba zdobędą, tyle tylko, że pula trzech oczek będzie raczej raczej do podziału z gospodarzami tego starcia.

Drink Team w meczu z Amatorami jest faworytem. Patrząc na tabelę to zauważyć można, że ze dorobek obydwu ekip jest porównywalny, zatem o tym która z tych drużyn wygra bezpośrednią konfrontację, mogą i pewnie zdecydują szczegóły. Jako że remisu być tutaj nie może, to ten jeden punkt więcej pozostanie chyba jednak w Myślenicach.

Faworytem spotkania Lidersi – SeGroMy są gospodarze. Po niemrawym początku sezonu, gdzie zespół Jacka dość gładko przegrał ze Zmieszanymi, potem nastąpił wyraźny progres ich formy, czego zwieńczeniem były dwa ostatnie zwycięstwa za trzy punkty z SMMK i Buzdyganami. Goście w lidze radzą sobie naprawdę dobrze i chyba sami nie przypuszczali, że po sześciu kolejkach będą mieli aż tyle punktów w swoim ligowym debiucie. Czy zdobyte jak do tej pory doświadczenie i budowana boiskowa pewność siebie,  pozwoli zdobyć im kolejne punkty?

Moje typy:

LIDERSI – SEGROMY    3:1

ZMIESZANI – BUZDYGANY    3:1

TKKF UKLEJNA – SMMK    2:3

DRINK TEAM – AMATORZY    3:2

PROJEKT – RYŚKI    3:2

JAKAKOLWIEK – ORŁY   1:3

(JS)