Komunikat organizatora nr 2

KOMUNIKAT ORGANIZATORA ROZGRYWEK nr 2 z dn 14.02.1024r

W odpowiedzi na złożone Odwołanie od decyzji Organizatora opublikowanej w Komunikacie nr 1, ogłasza się co następuje: utrzymuje się w mocy całość decyzji ujętej w Komunikacie nr 1.

Uzasadnienie:

Liga LASu zawsze była, jest i będzie ligą amatorską. Dlatego w pierwszej kolejności rolą jej założycieli jest dbanie o interesy amatorów i pilnowanie by startowanie zrzeszonych graczy nie odbierało tym pierwszym szans w rywalizacji. To, że w ogóle zawodnicy zrzeszeni w ligach Okręgowych Związków Siatkówki, to był efekt sporego kompromisu, który zaakceptowali wszyscy kapitanowie kilka lat temu. Przeważyło wtedy za tą decyzją to, że Myślenice nie posiadały seniorskich zespołów startujących w rozgrywkach i nie chcieliśmy wykluczać myślenickich zawodników z czynnej gry.

Jednak temat o dopuszczeniu zrzeszonych zawodników do rozgrywek LAS’u wraca co roku i jest elementem sporej dyskusji przed każdym startem nowych rozgrywek, czemu z resztą nie ma się co temu dziwić. 

Drużyna Zmieszanych w żaden sposób nie została ukarana, zastosowano jedynie najprostsze rozwiązanie zaistniałej sytuacji, czyli posiadania w składzie zawodników nieuprawnionych. Podane przez zespół Zmieszanych w Odwołaniu argumenty nie wnoszą merytorycznie nic nowego, by dokonać zmian w podjętej przez Zarząd LAS’u decyzji. Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia z odpowiedzialności za jego przestrzeganie. Decyzja, która została podjęta nie zostanie zatem zmieniona i jest ostateczna. 

Organizator Rozgrywek

Zarząd Stowarzyszenia

LAS pod Dalinem

Tomasz Czepiel

Robert Stasiak

Jacek Suruło

 

P.S.

Ja zdecydowanie byłem za przesunięciem Zmieszanych na ostatnie miejsce w tabeli (niezależnie od uzyskanych wyników) i wykluczeniem z PL. Jednak Robert i Jacek zdecydowanie chcieli aby nie stosować żadnych dodatkowych kar i dać szansę Zmieszanym na dalszą rywalizację. Tak się więc stało i żadne konsekwencje nie zostały zastosowane. Więc nie dziwię się że czują się dziwnie, że słyszą że dbają jedynie o swój interes. 

Tak na koniec szczerze mówiąc nigdy nie zrozumiem jaką frajdę może mieć ktoś z ogrywania amatorów, sam wspierany ligowcami i jeszcze podnosząc, że nie ma to żadnego wpływu na wyniki meczów. To jest jednak mój problem.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia
LAS POD DALINEM
Tomasz Czepiel