WSTĘP DO KOLEJKI LIGOWEJ NR 11

Przed nami kolejna już odsłona zmagań ligowców w obecnym sezonie 2022/23. Z przedrostka 2022 zostały już tylko wspomnienia, zdjęcia, wyniki, tabela i statystki, ale jeżeli ktoś by chciał rozpamiętywać to co było i z żalem patrzeć w przeszłość, to mam radę. Lepiej chyba jednak skupić się na teraźniejszości i przyszłości, bowiem miejmy nadzieję, że to co ciekawe w zmaganiach naszych ligowców, to dopiero przed nami. Jeszcze trzy kolejki postały nam do zakończenia pierwszej rundy rozgrywek i wtedy będzie czas by podzielić się obserwacjami i przemyśleniami z tego co było i rysować plany i wizje na przyszłość tą bliższą i tą dalszą. Dopełńmy zatem puli brakujących gier zanim udamy się na przerwę miedzy rundową.

Przed nami kolejka ligowa nr 11. W niej ciekawie zapowiada się kilka konfrontacji, jak choćby spotkania zajmujących obecnie 4 i 6 miejsce Lidersów i SMS Bolce, czy Projektu i SMMK.  

LIDERSI – SMS BOLCE

Gospodarze przystępują do tej konfrontacji z nadzieją na zwycięstwo i odskoczenie będącym tuż przed nimi Buzdyganom. Żeby to zrealizować potrzebują zdobywać punkty w każdym następnym meczu. Bolce to zespół zagadka, bowiem potrafili już choćby odebrać punkt Projektowi, jak i również wygrać z SMMK. W zespole gospodarzy dużą zagadką jest aktualna forma zawodników tej ekipy, którzy to dość rzadko ostatnimi czasy znajdywali czas na trening. Natomiast ich rywal nie przespał okresu świątecznego, co może mieć kolosalne znaczenie w najbliższym spotkaniu. Co w tym meczu będzie miało decydujący wpływ na jego przebieg no i na wynik? Chyba przyjęcie i zagrywka, bo patrząc z perspektywy dotychczasowych gier, z tym elementem obydwa teamy miały sporo problemów.

PROJEKT – SMMK

Bardzo ciekawe spotkanie. Liderujący Projekt jest tutaj faworytem, no bo de facto nie można inaczej powiedzieć o ekipie, która jest na pierwszym miejscu w tabeli i nie przegrała jeszcze spotkania ligowego w tym sezonie. Ja jednak pozwolę sobie wlać troszkę dziegciu to tej beczki Projektowego miodu i powiem (a raczej napisze) tak: wynik tego spotkania uzależniam od tego, jak wypadnie „rozegranie” w ekipie SMMK. Dlaczego? W każdym elemencie boiskowego rzemiosła widzę tutaj remis i od szybkości, dokładności i finezji w sypie widzę pole do popisu dla umiejących kończyć piłki zawodników SMMK. Jeżeli Smyki zgubią blok i zminimalizują zyski z obrony przeciwnika, to będą w stanie zdobyć punkty w meczu z tym przeciwnikiem. W każdym innym przypadku, wyjście na hurra i na wymianę ciosów, bez rzetelnego ustawienia się grą w opozycji do atutów rywala, skończy się dla Smyków szybką porażką 0:3.

RYŚKI – JAKAKOLWIEK

Gospodarze po tym spotkaniu powinni wzbogacić się o komplet punktów, bo gdy zaprezentują się jak choćby w spotkaniach przed przerwą świąteczną, to faktycznie na własnej hali będą trudni do ugryzienia przez najbliższego jak i przez następnych przeciwników. Zespół Artura jednak przyzwyczajony do tego iż nie jest faworytem, będzie się starał utrudnić życie i grę na własnych warunkach gospodarzom.  A z racji tego, iż sam widziałem że wychodzi to Jakakolwiek naprawdę nieźle, to o jakiś psikus setowy, mogą się tutaj goście postarać.

TKKF UKLEJNA – AMATORZY

Gospodarze stoją przed szansą, aby po tej kolejce wyprzedzić w tabeli nawet dwa zespoły. Zakładając ze swoje mecze wygrają faworyci, to zespół TKKFu może po tej kolejce awansować na szóste miejsce w tabeli. Goście miejmy nadzieję, że próby ułożenia sobie gry na parkiecie maja już udanie za sobą i w przerwie świątecznej weszli drużynowo na te właściwe taktycznie tory. Pozwoli to im powalczyć o pozycję w tabeli wyższą niż ta, która zajmują obecnie i zagrać na poziomie na który zarówno aspirują, jak i ku któremu mają predyspozycje.

BUZDYGANY – SEGROMY

Gospodarze po ostatnim niepowodzeniu w starciu z SMMK, gdzie stracili niespodziewanie troszkę punkty,  zapewne nie będą chcieli powtórzyć tego dobrego grania przez dwa sety i późniejszego oddawania inicjatywy rywalowi. Czy rywale będą w stanie im zagrozić? W mojej ocenie chyba jednak siła ataku i doświadczenia, a także i atut własnej hali, będą tutaj decydującymi. Jednak pamiętajmy, że SeGromY potrafią napsuć krwi rywalowi i skutecznie utrudnić mu życie na boisku.

ZMIESZANI – ORŁY

Gospodarze powinni w tym meczu zainkasować komplet punktów, bo po pierwsze prezentują w tym momencie siatkówkę na naprawdę dobrym poziomie, po drugie grają u siebie, a po trzecie każda strata punktów jest wodą na młyn ich rywali do pierwszego miejsca w tabeli czyli graczy Projektu. Orły jednak grają z takim fanem i fantazją, że w meczu z nimi nie jest człowiek pewny niczego. Potrafią oni seryjnie tracić punkty, by za chwilę seryjnie je zdobywać. Każda seria dobrych zagrań, nakręca ich jak taki „bączek” czyli zabawkę, którą wielu z nas pamięta z dzieciństwa. Każdy zdobyty punkt jest jednym nakręceniem, drugi kolejnym i tak dalej i tak dalej., Jak ciężko zatrzymać taki rozkręcony kolorowy „bączek” – praktycznie niemożliwe. Zatem Zmieszani chcąc wygrać muszą być skoncentrowani i konsekwentni, bo inaczej Orły mogą zabrać z Brzączowic punkty do Naprawy.

Moje typy

LIDERSI – SMS BOLCE 3:2

PROJEKT – SMMK  3:2

RYŚKI – JAKAKOLWIEK 3:0

UKLEJNA – AMATORZY 3:1

BUZDYGANY – SEGROMY 3:0

ZMIESZANI – ORŁY 3:0

(JS)