WSTĘP DO KOLEJKI LIGOWEJ NR 5

W poprzedniej kolejce ligowej mieliśmy kilka dość ciekawych rozstrzygnięć. Lidersi nie bez problemów pokonali mocną w tym sezonie Uklejnę 3:2. Mistrzowie z Pcimia również w tym samym rozmiarze pokonali beniaminka z Wieliczki. Na czele tabeli usadowili się Buzdygany, którzy prowadza z kompletem zwycięstw i to zwycięstw za trzy punkty. Swoje pierwsze punkty w tym sezonie zdobyli Amatorzy wygrywając dość zaskakująco z Orłami. SeGromY  dopisali do swojego portfolio kolejną ekipę z którą zdążyli już wygrać w swojej krótkiej co prawda ale jednak LASowej historii.

Po spotkaniach 4 kolejki mamy na dwóch przeciwległych biegunach trzy ekipy które jeszcze nie doznały porażki w tym sezonie (Zmieszani, Projekt i Buzdygany) oraz dwie drużyny, które jeszcze nie wygrały spotkania (Jakakolwiek, Drink Team). Czy po następnej kolejce grupa ta się jeszcze bardziej skurczy?

No i na pierwszy ogień mamy spotkanie, które po pierwsze powinno stać na niezłym poziomie, a po drugie właśnie może doprowadzić do sytuacji, gdzie goście stracą pierwsze punkty w tym sezonie. Ryśki w starciu z Buzdyganami może nie są faworytami, ale na pewno nie są ekipą skazaną na porażkę w tym meczu. W mojej ocenie duże znaczenie będzie tu miało to, w jakim składzie zagra ekipa Tomka. Jakie to ma znaczenie? Kluczowe! Jeżeli obydwie ekipy zagrają w najmocniejszych zestawieniach, to ktoś tu wygra tak dosłownie o włos moim zdaniem.  Projekt nie powinien mieć problemów w starciu z Jakakolwiek i raczej bez problemów powinni na swojej hali zainkasować komplet punktów. Zmieszani w meczu z TKKFem są zdecydowanym faworytem, jednak jakakolwiek próba zlekceważenia rywala, może odbić się im czkawką i spowodować, że stracą w tym meczu set lub nawet sety. Zatem czy wyjdą właściwie zmobilizowani i w pełni będą kontrolować wydarzenia na boisku? Drink Team stanie przed szansą na zdobycie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Zespół Pawła ma naprawdę fajną ekipę, w której moim zdaniem drzemią umiejętności, nie na to miejsce w tabeli, w jakim się aktualnie znajdują. Co zatem zrobić by wgrywać? No stanie się to, gdy tylko pozwolą odejść chaosowi i zagrają poprzez to skuteczniej. Mecz w mojej ocenie powinien być wyrównany i zapowiada się pięć setów, z których SeGromY moim zdaniem zabierze do Lubnia tylko punkt. Lidersi w końcu wygrali można by rzec, no a już na deser dostają kolejnego rywala, który może stanąć ekipie Jacka ością w gardle. SMMK to ekipa, która może i słabsza kadrowo od tej z minionego sezonu, jednak nadal jest mocna, o czym świadczą choćby już dwa zwycięstwa zanotowane przez zespół Łukasza w tym sezonie. Tak tu pachnie remisem, no a ze ten w siatkówce jest niemożliwy, to chyba jednak wygrają Lidersi 3:2. SMS Bolce u siebie są niebywale groźni, o czym przekonali się już gracze z Pcimia i Smyki. Tym razem również powinni zainkasować punkty, choć Amatorzy poniesieni falą ostatniej victorii też nie są tu bez szans. Czy goście ułożyli sobie już drużynowe granie na takim poziomie by zacząć regularnie wygrywać?

Moje typy:

SMS BOLCE – AMATORZY 3:1

RYŚKI – BUZDYGANY 2:3

LIDERSI – SMMK 3:2

PROJEKT – JAKAKOLWIEK 3:0

DRINK TEAM – SEGROMY 3:2

ZMIESZANI – UKLEJNA 3:1

(JS)