WSTĘP DO KOLEJKI LIGOWEJ NR 13

Spotkania minionego tygodnia przeszły tak w sumie bez echa większego. Żadna z ekip nie sprawiła niespodzianki w kwestii zwycięstwa lub porażki w spotkaniach w których uczestniczyła, a i w kwestii zdobyczy punktowych, też żadnej większej niespodzianki nie odnotowaliśmy. Jedyne co, to może spodziewałem się większego trochę oporu, jaki stawią w swoich meczach Orły i Buzdygany i przepowiadałem im zdobycze punktowe, które po ostatniej kolejce zasilą im konta. Tym razem jednak się myliłem.

W kolejce ligowej nr 13 Ciekawych rozstrzygnięć może być kilka, a co za tym i idzie, można spodziewać się kilku zaciętych spotkań.

LIDERSI – DRINK TEAM

Atut własnego boiska tutaj nie zaistnieje, bo obydwie ekipy swoje mecze rozgrywają na tej hali, tyle ze jedna we wtorki a druga w czwartki. Zatem obydwa teamy muszą liczyć na własne umiejętności. Goście w swoim ostatnim meczu faktycznie postawili się Ryśkom i ugrali z nimi jednego seta, a w choćby i w pierwszym też do szczęścia brakło im nie wiele.  W kolejnym starciu zatem z drużyną, która zajmuje podobne do Ryśków miejsce w tabeli, również zatem mają szansę na ugranie czegoś więcej niż tylko dobre wrażenie i wcale nie muszą wracać do domów z balastem trzech straconych punktów. Lidersi choć są tu faworytem, to nie mogą zbyt pewni podchodzić do rywala który choćby w sparingu niedawnym z nimi pokazał pazurki (a nawet szpony bym rzekł) i kawał dobrej siatkówki. Czy Drinki zaskoczą czymś rywali? Czy Lidersi zwycięstwem zakończa pierwszą rundę i tym samym zameldują się na podium na półmetku rozgrywek?

PROJEKT – SEGROMY

Lider podejmuje u siebie rywala, który jest dość niewygodny, lecz jak najbardziej do ogrania. Zespół Krzyska musi pielęgnować zdobyte punkty i dystans do grupy pościgowej w tabeli no i do Zmieszanych, którzy chyba do ostatniego meczu  w drugiej rondzie będą walczyli o plamę pierwszeństwa z Projektem w tegorocznej odsłonie ligi. Zatem tylko koncentracja i konsekwencja da Projektowi upragnione trzy punkty, bo ich przeciwnik zapewne nie odpuści do ostatniego gwizdka w tym meczu.

TKKF UKLEJNA – SMS BOLCE

Dla mnie to spotkanie jest najbardziej interesująco zapowiadającym się starciem w tej kolejce. Zespoły nieobliczalne i grające naprawdę na dobrym poziomie. Obydwie ekipy mające duży potencjał i możliwości. W mojej ocenie główne znaczenie będzie tu miała dostępność kadrowa w obydwu ekipach. Bolce potrafiły zagrać wyrównany mecz z Projektem Lidersami, a także bezbarwne spotkanie z Buzdyganami. Uklejna odebrała punkty choćby Lidersom i Ryskom,  by później z kretesem polec w starciu  z zespołem Roberta. Zatem kto tym razem zaprezentuje się lepiej na specyficznej hali w Trzemeśni?

BUZDYGANY – AMATORZY

Zespół dowodzony przez Roberta jest tutaj faworytem i każde inne rozstrzygniecie niż 3:0 byłoby niespodzianką. jednak siatkówka już nie takie cuda widziała, a hala w Stadnikach tym bardziej, zatem z niecierpliwością będziemy nasłuchiwać wieści dochodzących ze Stadnik we wtorkowy wieczór.

ZMIESZANI – JAKAKOLWIEK

Kapitan Jakakolwiek ostatnio mówił, ze w końcu jego ekipa musi przełamać passe porażek. I faktycznie statystyka w końcu będzie domagać się przywrócenia praw matematycznych rządzących w świecie. Czy tym razem to się stanie? Szanse na to są małe, ale póki pika nad siatką…

SMMK – ORY

Gospodarze wrócili do dobrego grania i po niemrawym początku sezonu, zdaje sie że weszli na właściwe obroty. W tym meczu stawiam ich w roli faworytów do zgarnięcia trzech punktów. Goście troszkę zaprzepaścili szansę na zdobycz punktową w ostatniej kolejce i teraz również będzie im trudno ugrać punkty w meczu ligowym. Jednak gdy zagrają bez tego swojego tradycyjnego falowania, gdzie w jednym ustawieniu potrafią stracić to, co tak ciężko zdobywali przez większość seta, to  mają szanse postawić się faworyzowanej ekipie gospodarzy.

Moje typy:

LIDERSI – DRINK TEAM 3:1

PROJEKT – SEGROMY 3:0

TKKF UKLEJNA – SMS BOLCE 2:3

BUZDYGANY – AMATORZY 3:0

ZMIESZANI – JAKAKOLWIEK 3:0

SMMK – ORY 3:0

(JS)