WSTĘP DO KOLEJKI LIGOWEJ NR 12

W poprzedniej kolejce w sumie bez sensacji. Kto był typowany jako zwycięzca, ten to zwycięstwo odniósł. No może najbliższy tydzień przyniesie nam jakąś niespodziankę?

JAKAKOLWIEK – LIDERSI

Na dzień dobry o taką właśnie niespodziankę, czy może nawet o sensację, mogliby się pokusić gracze Jakakolwiek. Faktycznie ich zdobycz punktowa w starciu z Lidersami za taką by mogła uchodzić. Zespół Artura jest na swoim boisku nieobliczalny i na hali ZSTE niejednemu już napsuł krwi. Czy zatem goście  będą kolejnymi, którzy chcąc odnieść zwycięstwo, będą musieli się sporo napocić? Na pewno łatwo zespołowi Jacka w poniedziałek nie będzie.

AMATORZY – SMMK

Goście jako zdecydowany faworyt pojadą do Stadnik po komplet punktów, tyle tyko, że Amatorzy nie złożą broni przed meczem i do ostatniego gwizdka będą chcieli na własnych śmieciach pokazać pazurki i dobrą siatkówkę. Goście w ostatnim swoim meczu z Projektem pokazali się z bardzo dobrej strony i naprawdę byli o krok od urwania punktów liderom tabeli. Ich dobra gra musi w mojej ocenie zagościć na stałe w ich repertuarze, a odkąd Szafa wrócił do składu po wojażach z pałeczka po stolicy, to może to właśnie jest sygnał, że pora by wróciło granie tych „Smyków” z minionych sezonów?

BUDYGANY – PROJEKT

Najciekawsze spotkanie z tej serii gier. Gospodarze faworytem tego starcia nie są, ale na pewno maja potencjał i umiejętności, by zdobyć punkty w tym starciu. To powinno być ciekawe widowisko, gdzie szala zwycięstwa w każdym secie może przechylać się raz w jedna a raz w druga stronę. Każdy set może kończyć się na przewagi, a wynik może tu paść naprawdę każdy z zakresu 3:0 do 0:3. Co będzie kluczowe w tym starciu? W mojej ocenie wysoki procent kończenia akcji w pierwszym tempie. Kto więcej obroni = ten wygra.

ORŁY – UKLEJNA

Faworytem tu są chyba Orły, bowiem specyfika ich hali i atmosfera jaką rozściełają na meczach u siebie powoduje, że w Naprawie bardzo ciężko się z nimi gra  i ciężko zdobywa punkty. Uklejna nie będzie tutaj wyjątkiem i chyba z kompletem oczek nie wróci do domu. Orły cos sobie oprócz wspomnień jednak zostawią po tej konfrontacji 🙂

SMS BOLCE – ZMIESZANI

Bolce w meczu z Lidersami zaprezentowali bardzo fajną siatkówkę i nie wiele im brakło by zdobyli w tej konfrontacji punkty. Jeżeli utrzymają podobny poziom w meczu ze Zmieszanymi, to też  powinni przyprawić swoja panią kapitan o promienny uśmiech. No ale łatwo nie będzie. Zmieszani w tym meczu na pewno powalczą o komplet punktów, bowiem tylko taka zdobycz daje im bezpośredni kontakt z liderującym w tabeli Projektem.

DRINK TEAM – RYŚKI

Goście to faworyt tej konfrontacji, jednak czy na pewno ich zwycięstwem zakończy sie eskapada na hale Drinków? Moje obserwacje gry zespołu Pawła pozwalają postawić pytanie, że nie wiadomo jeszcze czemu ta ekipa nie wygrywa sporej części spotkań w naszej lidze? Wydaje mi sie, ze trochę mniej szarżowania i więcej skupienia i decydujące piłki mogą w końcu padać łupem „Drinków”. Ryśki zapewne zagrają konsekwentnie swoje, czyli siatkówkę która daje im sporo punktów. Czy Drinki im na to pozwolą?

Moje typy:

JAKAKOLWIEK – LIDERSI 0:3

AMATORZY – SMMK 0:3

BUDYGANY – PROJEKT 2:3

ORŁY – UKLEJNA 2:3

SMS BOLCE – ZMIESZANI 1:3

DRINK TEAM – RYŚKI 1:3