WSTĘP DO KOLEJKI LIGOWEJ NR 14

Po przerwie feryjnej, wyruszamy w drugą rundę rozgrywek. Po pierwszej rundzie sytuacja na froncie podzieliła nam „wizualnie”  tabelę na kilka części. W pierwszej mamy dwie ekipy które chyba miedzy sobą rozwiążą kwestię tytułu mistrzowskiego. Przewaga bowiem, jaką nad kolejną ekipą w tabeli osiągnęli Zmieszani i Projekt (tj. 8 punktów), daje nam prawo w którejś z tych dwóch ekip upatrywać właśnie kolejnej ekipy, mogącej zdobyć tytuł mistrzowski. Na czele grupy pościgowej mamy Lidersów z depczącymi im po piętach Buzdyganami i Ryśkami, oraz póki co troszkę w tyle Uklejnę, SMS Bolce i SMMK. W którejś właśnie z tych trzech drużyn, zajmujących obecnie pozycję nr 3,4 i 5 w tabeli upatruję zespołu, który uzupełni nam podium na koniec tegorocznych rozgrywek. Za tą grupą mamy Orły, Drinki i SeGroMy, a dalej Amatorów i Jakakolwiek. Czy na koniec ligowej batalii tabela ligowa będzie wyglądała podobnie? W mojej ocenie poszczególne pozycje powinny być rozdysponowane w zakresie tych czterech właśnie grup, a która pozycja dokładnie przypadnie danej drużynie, to niestety okaże się dopiero w czerwcu.  Oczywiście to są tylko gdybania, no ale zawsze to ciekawiej jest snuć domysły i móc je porównywać z postawionymi tezami, będąc z czasem bogatszym o nowe kolejne informacje, wynikające z rozwoju ligowej sytuacji tabelarycznej, po rozegranych poszczególnych kolejkach ligowych.

Póki co przed nami kolejka ligowa nr 14. Dla jednych pewnie pechowa, a dla innych będzie ona szczęśliwa? Kto więcej dla siebie wyciągnie  z ligowego parkietu?

LIDERSI – RYŚKI

Na dzień dobry ciekawe spotkanie nam się szykuje. W pierwszej rundzie Ryski ograły Lidersów 3:2, choć to ówcześnie goście prowadzili w tym meczu już 2:0 w setach. Jednak przebudzenie Ryśków i dziwna niemoc Lidersów sprawiły, że z triumfu i dwóch punktów mogli cieszyć się finalnie gracze dowodzeni przez Tomka. W meczu rewanżowym Lidersi zapewne będą chcieli pokazać, ze tamta porażka była przypadkowa, bo to im należały się punkty za zwycięstwo. Czy zatem historia się powtórzy i Ryśki znowu będą góra, czy może powtórzy się scenariusz z meczu Pucharowego, gdzie Lidersi wygrali 3:0?

BUZDYGANY – ORŁY

W pierwszej rundzie Buzdygany poradziły sobie na trudnym terenie w Naprawie i przywiozły do Myślenic wtedy 3 punkty. Tym razem w mojej ocenie powinno być podobnie i kompleks Orłów, które pozbawiły kiedyś Buzdygany miejsca w pierwszej szóstce ligowej, już chyba odszedł w niepamięć. Ja jednak bym nie lekceważył rywala, bowiem poderwany do lotu Orzeł, może wydający się nieporadnym w gnieździe, to w locie jest skutecznym ptakiem drapieżnym.

UKLEJNA – JAKAKOLWIEK

Zespół Wojtka w tym meczu jest zdecydowanym faworytem. Grający coraz ciekawszą siatkówkę gracze TKKFu powinni w tym meczu powtórzyć wynik z pierwszej rundy i zainkasować 3 punkty.

ZMIESZANI – DRINK TEAM

W tym spotkaniu faworytem są gospodarze i raczej ciężko jest przypuszczać, ze pozwolą sobie na straty punktowe, gdyż cały czas w tyle głowy im siedzi bezpośredni wyścig korespondencyjny z Projektem i finalna walka o tytuł mistrzowski. Po tej kolejce ligowej pewnei zagoszczą na fotelu lidera, gdyż Projekt pauzuje. Drinki rozochoceni zwycięstwem nad SeGroMy i awansem do półfinału Pucharu Ligi, zapewne nie złożą broni w obliczu wyżej notowanego rywala. Czy są w stanie napsuć krwi przeciwnikowi i ugrać cos na hali w Brzączowicach? Woli walki i umiejętności im nie brakuje, tylko czy przekują to w sukces drużyny?

SMMK – SMS BOLCE

Bardzo ciekawe spotkanie. W pierwszej rundzie rozgrywek beniaminek ligi ograł SMMK 3:2. Kolejne mecze Bolcy pokazywały duży potencjał tego teamu (w tym między innymi odebranie punktów Projektowi).  Drugie starcie tych ekip powinno być równie zacięte i może również zakończyć się w pięciu setach. Czy tym razem szalaa zwycięstwa przechyli się na korzyść Smyków?

SEGROMY – AMATORZY

Gospodarze będą chcieli tym spotkaniem udowodnić, że ich dobry start w debiutanckim sezonie nie był dziełem przypadku. Ówczesna wygrana z Amatorami 3:0 dała im sporą dawkę adrenaliny i siły do kolejnych spotkań ligowych. Amatorzy mają okazje powalczyć z ekipą będącą w ich zasięgu o kolejne ligowe punkty. Maja ekipę która stać na zwycięstwo, zatem pora na mobilizację szyków i dobry mecz w ich wykonaniu.

Moje typy:

LIDERSI – RYŚKI  3:1

BUZDYGANY – ORŁY 3:0

UKLEJNA – JAKAKOLWIEK 3:0

ZMIESZANI – DRINK TEAM 3:0

SMMK – SMS BOLCE      3:2

SEGROMY – AMATORZY 3:2

  • Bez kategoriiLigaLiga Amatorskiej Siatkówki
    Aneks nr 1