V Kolejka

W minionym tygodniu planowo swoje spotkania wygrali liderujący w ligowym zestawieniu Zmieszani, Projekt X i Ryśki. Zatem nadal tylko te trzy ekipy póki co nie zaznały jeszcze goryczy porażki w tym sezonie. Punkty za zwycięstwo dopisali sobie również Lidersi, Buzdygany, Zaprojektowani i SMMK.

W nadchodzącym tygodniu szczególnie ciekawie zapowiada się starcie Projektu X z Buzdyganami. Zobaczymy, czy zaciąg zaciężny, który zebrał Robert w „Maczugach”, wystarczy na pokonanie wydaje się jednego z głównych faworytów do tytułu w tym sezonie. Mecz ten troszkę zweryfikuje plany mocarstwowe jednej z tych ekip, a na pewno sprawi, że droga do tytułu dla przegranych, będzie dłuższa i bardziej wyboista. Ja wietrzę, że punkty zostaną raczej przy gospodarzach. Zmieszani raczej nie powinni mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów w starciu z SeGromY, tak jak i Ryśki w meczu z Jakakolwiek. Ciekawie za to będzie na pewno w meczu Zaprojektowanych z SMMK. Gospodarze dość pewnie ogrywali swoich dotychczasowych rywali, no nie licząc porażki z Projektem X w pierwszym meczu sezonu. SMMK też w póki co gra nieźle, choć przestoje w meczach tej rundy, już dawały się im we znaki, co skutkowało stratami dość ważnych setów no i w konsekwencji punktów. Faworytem są tu gospodarze, ale szans na punkty gościom bym nie odmawiał, tym bardziej, że to taki zespół z lekko niewykorzystanym póki co potencjałem. Kolejnym ciekawym starciem będzie konfrontacja Amatorów z BDHI. Po tym meczu ubędzie nam z tabeli na pewno jedna ekipa, która jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa w tym sezonie. W mojej ocenie minimalnie większe szanse mają gospodarze, ale jednocześnie za bardzo prawdopodobny uważam podział punktów w tym meczu. Uklejna  będzie gościła Lidersów. Obydwie ekipy nie wystartowały w tym sezonie w szczególnie dobry sposób. Niby więc mecz takich zespołów ze środka tabeli nam się szykuje. Jednak stawka w tym spotkaniu jest dość wysoka, bowiem zwycięzca będzie bliższy docelowego awansu do pierwszej siódemki na koniec zmagań w pierwszej rundzie rozgrywek. Zatem niby początek sezonu, a stawka jednak jest już spora. Komu bliżej do zwycięstwa? Minimalnie wyżej w tabeli stoją obecnie Lidersi i o ten minimalny punkcik powinni być tutaj lepsi. Drink Team podejmuje u siebie SMS Bolce. Goście przyjeżdżają do Myślenic jako faworyci, choć akurat to co pokazały Drinki w meczach z Lidersami i Buzdyganami, może spowodować, że z taką grą, faworyt wcale nie musi zabrać do domu kompletu punktów. Ja tu stawiam na podział punktów z lekkim wskazaniem na gości.

Jak widać w tej kolejce ligowej kilka spotkań zapowiada się jako bardzo wyrównane i tak naprawdę o końcowym zwycięstwie zadecydować w tych konfrontacjach może nawet choćby dyspozycja dnia (lub absencja) jednego zawodnika danej ekipy. Zatem gdzie się udać aby zobaczyć ciekawy mecz, lub/i być świadkiem niespodziewanego rozstrzygnięcia? Oczywiście każde ze spotkań naszej ligi jest zawsze zacięte i nikt nie oddaje pola już na starcie. Ja jednak bym poświęcił w tym tygodniu aż cztery wieczory i udał się w tej kolejności na spotkania: Projektu X i Buzdyganów,  Amatorów i BDHI, Zaprojektowanych i SMMK , oraz Lidersów i Uklejny,

(JS)