Ruszamy

Tak oczekiwany dzień właśnie nadszedł. W poniedziałek 25.09.2023r meczem Jakakolwiek – SMMK inaugurujemy spotkania ligowe sezonu 2023/24. Sezon zapowiada się interesująco, bowiem zarówno liczba uczestników rozgrywek (14 drużyn: BDHI, Ryśki, Amatorzy, SMS Bolce, TKKF Uklejna, Lidersi, Buzdygany, SMMK, Drink Team, Zmieszani, Zaprojektowani, Projekt X, Jakakolwiek, SeGromy) jak i ilość zawodników biorących udział w tegorocznych zmaganiach naszej siatkarskiej ligi amatorów drużyn mieszanych, jest rekordowa. Cieszy to w kontekście zarówno ekspansji naszych rozgrywek o kolejne miejscowości, z których pochodzą zawodnicy naszych drużyn LASowych, jak i również pod kątem ilościowym.

Beniaminkami takimi absolutnymi w zestawieniu są na pewno zawodnicy BDHI, czyli ekipa, która swoje mecze będzie rozgrywała na hali RCOSu w Dobczycach. Kolejnym nowym podmiotem w naszej lidze są Zaprojektowani, choć tu sformułowanie beniaminek pasuje tylko do nazwy, bowiem większość zawodników tej drużyny to osoby, które już grały w naszej lidze w innych zespołach. Nowym ekipom życzymy powodzenia no i sukcesów na miarę legendarnych czterokrotnych mistrzów ligi Lidersów, czy też czterokrotnych zdobywców Pucharu Ligi zawodników SMMK, lub też wygranych w wersji którą zapoczątkowali Zmieszani, zagarniając w minionym sezonie obydwa trofea za jednym pociągnięciem. My cieszymy się ze jesteście z nami i mamy nadzieje, że Wasza przygoda na parkietach LASU potrwa bardzo długo.

Jednak mając na uwadze to, że każda liga musi zakończyć się czyimś zwycięstwem, to przypatrzmy się startującym ekipom w kontekście właśnie ewentualnych triumfatorów zmagań ligowych. Kto zatem w nadchodzącym sezonie może pokusić się o zdobycie upragnionego tytułu Mistrza Ligi LAS, lub też kto może zdobyć Puchar Ligi?  Faworytów jest kilku. Jednym z nich są na pewno Zmieszani, czyli obrońcy tytułu z ubiegłego sezonu. O trofeum powinni bić się również Zaprojektowani i Projekt X. Wysoko w tabeli ligowej na koniec sezonu powinni też znaleźć się Buzdygany, Ryśki i zawsze groźni Lidersi. O niespodziankę mogą pokusić się również gracze SMS Bolcy, czy tez TKKFu. Tak naprawdę na chwilę obecną, to te wszystkie nasze gdybania, to trochę takie wróżenie z fusów, bowiem o końcowym triumfie tej a nie innej ekipy zadecyduje zapewne stabilność w grze w trakcie całego sezonu, odporność na kontuzje i zdarzenia takie losowe, równa i wysoka dyspozycja każdego dnia meczowego, itp. no i skład w jakim zaczną i skończą rozgrywki. Zmiennych losowych jest wiele, zatem cierpliwości drodzy kibice. 

Zabawa w tym sezonie będzie o tyle ciekawsza, że znowu mamy małą modyfikację systemu rozgrywek. To powoduje, że po pierwszej części sezonu (I runda) podzielimy tabele na dwie części (tak jak to miało miejsce już w sezonie 2021/22). Różnica będzie polegała tylko na tym, ze po podziale tabeli, ekipy w obydwu grupach zagrają ze sobą tylko po jednym meczu, czyli bez rewanżów.

Modyfikacji pierwszy raz od początku istnienia uległ również Puchar Ligi, a dokładniej mówiąc system rozgrywek wyłaniający zdobywcę tego trofeum. Zamiast tradycyjnej drabinki pucharowej, w tym sezonie będziemy rozgrywać mecze wedle drabinki systemu brazylijskiego, czyli tzw. podwójnej eliminacji. Zatem ta ekipa, która raz przegra swój mecz, będzie miała jeszcze szanse zdobyć to trofeum, a nie odpadnie z kretesem jak to miało  miejsce w tych rozgrywkach w latach ubiegłych.

Zobaczymy czy nowy system rozgrywek ligowych i pucharowych przypadnie do gustu naszym zawodnikom i kibicom.

My jako Organizatorzy życzymy wszystkim ekipom samych dobrze zagranych i finalnie wygranych spotkań, zawodnikom aby kontuzje omijały ich szerokim łukiem, a do domu wracali zawsze z dyplomami MVP, kibicom oglądania samych niesamowicie pasjonujących, zaciętych  i spędzonych w niesamowitej atmosferze meczy siatkarskich.

(js)