II kolejka

Pierwsza kolejka nowego sezonu nie była jakoś rewolucyjną co do zasady przyznawania punktów. Broniący tytułu mistrzowie ze Zmieszanych, jak na mistrzów przystało, od trzech punktów rozpoczęli rywalizację w nowym sezonie wygrywając z SMS Bolce. Bratobójcze starcie Projektu X i Zaprojektowanych wygrali dość łatwo Ci pierwsi (choć dla mnie Projektem X są raczej Ci drudzy). Ryśki wydarli Lidersom zwycięstwo w piątym secie, gdy przegrywając 12-14, doprowadzili do stanu 17-15. Buzdygany zaskakująco straciły seta w wyjazdowym meczu z Amatorami, choć tu należy chyba bardziej upatrywać zwyżkowej formy gospodarzy tego spotkania, którzy po wzmocnieniach wakacyjnych realnie zaczynają myśleć o górnej części tabeli. Uklejna po dość dziwnym, bo „seryjnym punktowo” spotkaniu ograła Drinki (tu na zmianę ekipy zdobywały i traciły punkty seriami po 5-6 sztuk). Beniaminek z BDHI niestety o pierwsze punkty w sezonie będzie musiał powalczyć w kolejnym meczu, bo po tym spotkaniu komplet powędrował do SeGromY z Lubnia. Przełożone zostało jedno spotkanie Jakakolwiek i SMMK.

W nadchodzącym tygodniu ciekawie powinno być w meczu Buzdyganów z Zaprojektowanymi, a także na boisku w Wieliczce gdzie SMS Bolce na pewno nie pozwolą Ryskom wrócić do domu z kompletem punktów.  Amatorzy spróbują po dobrym wstępie do sezonu, jakim było starcie z Buzdyganami, ugrać punkty w wyjazdowym meczu z Lidersami. SMMK będzie chciało rozpocząć zdobywanie punktów w nowym sezonie w starciu ze Zmieszanymi (choć tu ciężko im zapewne będzie), a Projekt X podejmie w meczu wyjazdowym czujących się jak u siebie na hali w Myślenicach Drink Team. O pierwsze punkty w historii startów w naszej lidze postara się zapewne BDHI, choć Jakakolwiek zapewne po zwycięstwo uda się na hale do Dobczyc.

Mecz kolejki: Mam trzy typy. Najciekawiej zatem powinno być w Dobczycach (BDHI i Jakakolwiek), w Myślenicach (Buzdygany – Zaprojektowani) oraz w meczu SMS Bolce-Ryśki.