ROZPOCZYNAMY IX SEZON LIGI LAS

Witamy serdecznie na starcie nowego sezonu siatkarskiego w wydaniu myślenickiej ligi LAS prowadzonej przez Stowarzyszenie LAS pod Dalinem.

Rekordowa liczba drużyn wystartuje w nowej odsłonie ligi LAS w sezonie 2023/24. Do obytych już na parkietach ligowych drużyn Projektu X, SMMK, Lidersów, Buzdyganów, TKKF Uklejny, Ryśków, Drink Teamu, Jakakolwiek, Amatorów, SeGroMy, SMS Bolce, Zmieszani, dołączyli „beniaminkowie” czyli, BDHI i Zaprojektowani.

Po piątkowym spotkaniu kapitanów drużyn, mamy już ustalony harmonogram i zestawienia spotkań ligowych w sezonie. Ten sezon będzie się składał z dwóch rund. W pierwszej z nich zespoły będą rozgrywały ze sobą spotkania w systemie „każdy z każdym”, natomiast po zakończeniu I rundy podzielimy stawkę zespołów na dwie grupy. Pierwsza siódemka będzie walczyła miedzy sobą w grupie I w systemie „każdy z każdym” (jeden mecz) o miejsca 1-7, natomiast zespoły, które po pierwszej rundzie zajęły miejsca 8-14, będą walczyły o miejsca 8-14 w II grupie, również w systemie „każdy z każdym” (jeden mecz).  Mistrzem sezonu 2023/24 zostanie zatem ekipa, która po 20 kolejkach ligowych będzie na czele tabeli grupy I. Kto to będzie tym razem? Czy do panteonu mistrzów LASu, czyli Lidersów którzy zdobywali tytuł mistrzowski czterokrotnie, do zespołu z Pcimia (Projket X / Janusze) którzy zdobywali ten tytuł dwukrotnie, oraz do zeszłorocznych triumfatorów Zmieszanych dołączy ktoś nowy? Czy Puchar Ligi wzniosą po raz piąty gracze SMMK, czy może po raz drugi Zmieszani, no a może będzie to ktoś inny? Puchar Ligi w tym sezonie będzie bardziej rozbudowany, bo droga do triumfu będzie wiodła „systemem brazylijskim” czyli dwukrotnej eliminacji.

Do rozstrzygnięć będziemy musieli zatem poczekać do końca maja, ale już dzisiaj zapraszamy wszystkich na odsłonę tego spektaklu w 20 aktach, czyli do śledzenia z nami zmagań siatkarzy amatorów w amatorskiej  myślenickiej lidze  siatkówki., a takze do wspierania ich w 29 meczach Pucharu Ligi.

  • LigaLiga Amatorskiej Siatkówki
    Ruszamy