13 zespołów w sezonie 2022/23 ligi LAS

Rekordowa liczba drużyn wystartuje w nowej odsłonie ligi LAS w sezonie 2022/23. Do obytych już na parkietach ligowych drużyn Projektu (Pcim), SMMK (Stróża), Lidersów (Myślenice), Buzdyganów (Myślencie), Uklejny (Myślencie), Ryśków (Myślencie), Drink Teamu (Myślencie), Jakakolwiek (Myślencie), Amatorów (Stadniki) i Orłów (Naprawa), dołączyli „świeżaki” czyli, SeGroMy (Lubień), SMS Bolce (Wieliczka) i Zmieszani (Brzączowice).

Po piątkowym spotkaniu kapitanów drużyn, mamy już ustalony harmonogram i zestawienia spotkań ligowych w sezonie. Ten sezon będzie się składał z dwóch rund, gdzie w każdej z nich zespoły będą rozgrywały ze sobą spotkania w systemie „każdy z każdym”. Mistrzem sezonu 2022/23 zostanie zatem ekipa, która po 26 kolejkach ligowych będzie na czele tabeli. Kto to będzie tym razem? Czy do panteonu mistrzów LASu, czyli Lidersów którzy zdobywali tytuł mistrzowski czterokrotnie i do zespołu z Pcimia (Projket X / Janusze) którzy zdobywali ten tytuł dwukrotnie, dołączy ktoś nowy? Czy Puchar Ligi wzniosą po raz piąty gracze SMMK?

Do rozstrzygnięć będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ale już dzisiaj zapraszamy wszystkich na odsłonę tego spektaklu w 26 aktach, czyli do śledzenia z nami zmagań siatkarzy amatorów w amatorskiej  myślenickiej lidze  siatkówki.

 

Harmonogram pierwszej kolejki ligowej (26-30.09.2022r):

Jakakolwiek – TKKF Uklejna (poniedziałek-Myślenice)

Ryśki – Lidersi (poniedziałek-Myślenice)

Amatorzy – SeGroMy (wtorek-Stadniki)

Orły – Buzdygany (środa-Naprawa)

Drink Team – Zmieszani (czwartek-Myślenice)

SMS Bolce – SMMK (czwartek – Wieliczka)

(JS)