ZAKOŃCZENIE SEZONU 2022/23

W sobotę 17.06.2023r turniejem w Dobczycach, na hali GOKiSu, zakończyliśmy sezon halowy 2022/23 w amatorskiej piłce siatkowej w wydaniu LASu.

Pora teraz na krótkie podsumowanie i na oficjalną prezentację wyników zmagań siatkarzy z naszego regionu, którzy wystartowali już w siódmej edycji Ligi Amatorskiej Siatkówki organizowanej przez Stowarzyszenie LAS pod Dalinem.

Zwycięzcą rozgrywek ligowych została ekipa Zmieszanych. Wicemistrzem zostali ubiegłoroczni zwycięzcy tych rozgrywek, czyli zespół Projekt z Pcimia, a na trzecim miejscu uplasowali się czterokrotni zwycięzcy ligi LAS, czyli  Lidersi.

W tym sezonie mieliśmy rekordową liczbę zespołów, które toczyły zmagania ligowe. Zatem jak wyglądała końcowa klasyfikacja? W trzynastozespołowej stawce poszczególne pozycje zajęli:

 1. ZMIESZANI
 2. PROJEKT
 3. LIDERSI
 4. RYSKI
 5. BUZDYGANY
 6. SMMK
 7. ORŁY
 8. SMS BOLCE
 9. UKLEJNA
 10. SEGROMY
 11. DRINK TEAM
 12. JAKAKOLWIEK
 13. AMATORZY

Równolegle z rozgrywkami ligowymi co sezon prowadzimy też rozgrywki Pucharu Ligi, gdzie w systemie pucharowym zespoły walczą o drugie trofeum, czyli wspomniany Puchar Ligi. W trym sezonie te rozgrywki wygrali również Zmieszani, pokonując w finale Lidersów 3:0.

W tym sezonie rozegraliśmy aż 156 spotkań ligowych i 12 spotkań w ramach Pucharu Ligi, w trakcie to których Nasi ligowcy rozegrali łącznie aż 598 setów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ekipom za udział w zmaganiach ligowych, każdemu ze 173 zawodników z 13 zespołów, którzy wybiegali na parkiety siatkarskie, chcąc wspólnie z innymi przeżywać radość zwycięstw, gorycz porażek, a głównie satysfakcję z możliwości wspólnego uprawiania tej wspaniałej dyscypliny sportowej.

Serdecznie dziękujemy, jako zawodnicy, naszym rodzinom za wsparcie, w kultywowaniu naszej siatkarskiej pasji i za wyrozumiałość, za późne powroty do domów po rozgrywanych meczach ligowych.

Dziękujemy naszym  LASowym sędziom ligowym, którzy bezinteresownie prowadzą spotkania w naszej lidze.

Dziękujemy też na końcu każdej z osób i instytucji, która w jakikolwiek sposób przyczynia się do tego, iż nasza liga może działać, funkcjonować, a w której udział jest dla nas czymś naprawdę ważnym i radosnym.

Do zobaczenia we wrześniu, kiedy to miejmy nadzieje wystartuje sezon 2023/24.