Wstęp do kolejki nr 11

Jednak Buzdygany nie podołali Lidersom, tak by można w skrócie ująć wszystko to, co ciekawego działo się w minionym tygodniu na siatkarskich boiskach LASu w naszej okolicy. Co prawda mecz ten był dość ciekawy, a kilka akcji było godnymi oklaskiwania przez licznie zgormadzoną widownie, jednak nie przyniósł on aż takiej dawki emocji, jak choćby starcie Lidersi – Projekt X z kolejki nr 9. W pozostałych spotkaniach niespodzianek też nie odnotowaliśmy, bo „planowo” swoje starcia wygrali SMMK, Karramba i Ryśki, natomiast mecz Orły – Jakakolwiek dołączył do grona zaległych do rozegrania.

Nadchodząca kolejka powinna być zwieńczeniem I rundy i dać odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania w kwestii składu obydwu grup, które będą rywalizowały w II i III rundzie. Jednak akurat obydwa zaległe spotkania które mamy zakładając, że ten tydzień również nie przysporzy nam jeszcze jakiegoś meczu w kategorii „przeniesiony”, będą miały dość istotny wpływ na to, kto awansuje do grupy I, a kto będzie bił się o miejsca 7-11 , bowiem póki co o jedno wolne miejsce toczy się batalia pomiędzy TKKFem, Orłami, Amatorami i Karrambą. Tabela wygląda na chwilę obecną tak:

6. UKLEJNA       9 pkt., sety 13-20, 9  meczy rozegranych,

7. ORŁY                8 pkt., sety 14-18, 8  meczy rozegranych,

8. KARRAMBA   7 pkt., sety 12-22, 9   meczy rozegranych,

9. AMATORZY    6 pkt., sety   9-19, 8  meczy rozegranych  .

Pozostały nam do rozegrania zaległe mecze AMATORZY – UKLEJNA, ORŁY – JAKAKOLWIEK, oraz w najbliższej kolejce JAKAKOLWIEK – AMATORZY, DRINK TEAM – ORŁY, LIDERSI – KARRAMBA, czyli zestaw spotkań, których wyniki zdecydują o tym, która drużyna zajmie ostatnie miejsce w grupie grającej o miejsca 1-6 w II i III rundzie tego sezonu. Kto ma największe szanse na chwilę obecną? W moim odczuciu  w kolejności następującej: Orły, TKKF, Amatorzy, Karramba.

Poza walką o ostatnie wolne miejsce w grupie 1-6, w nadchodzącym tygodniu będziemy pasjonować się również innymi spotkaniami. Na czoło wysuwa sie oczywiście spotkanie drużyn zajmujących aktualnie drugie i trzecie miejsce w tabeli, czyli starcie, gdzie Projekt X podejmuje Buzdyganów. Interesującą wyglada również spotkanie Ryśków z SMMK, oraz to, gdzie uzyskamy odpowiedź na pytanie, czy Lidersi z kompletem zwycięstw skończą pierwszą rundę.

PROJEKT X – BUZDYGANY

Spotkanie to zapowiada się bardzo interesująco. Obydwie ekipy prezentują całkowicie odmienną siatkówkę, ale co lepsze, obydwa sposoby na granie, świetnie sprawdzały się do tej pory w naszej lidze. Gospodarze taktycznie mają chyba rozpracowanego każdego rywala w lidze i tą wiedzę potrafią doskonale wykorzystać w meczu. Potknięcie jakim była porażka z Lidersami w 9 kolejce, zapewne nie zmąci im spokoju i ładu jaki wprowadzili w swoją grę treningami. Buzdygany po porażce z Lidersami w minionym tygodniu powinni szybko wrócić do formy jaką prezentowali dotychczas. Ich sposób na granie, czyli bardziej siłowe rozwiązania wynikające nz armat jakimi dysponują, też przynosi rezultaty, choć w zeszłym tygodniu trafił niejako „swój na swego”. Przegrana boli, ale do końca sezonu zostało jeszcze sporo meczy i będzie jeszcze szansa się odgryźć. Teraz mam pewien dylemat. Który sposób grania zatriumfuje w tym spotkaniu? Projekt X to oaza skutecznej defensywy i pewność w ataku. Nie ma tam bombardierów, ale zarówno Paweł, Krzyśki, Artur, Dawid, potrafią skutecznie zbijać. Dziewczyny w tej ekipie to też klasa sama w sobie. Dodatkowo świetnie spina to klamrą taktyka, co czyni Projekt X może drużyną bez fajerwerków, ale grającą zabójczo skutecznie. Dowodem na to może być to, że do tej pory w 9 spotkaniach w lidze, stracili tylko cztery sety, w tym trzy w przegranym 2:3 meczu z Lidersami. Zatem mają sposób na granie i wygrywanie. Buzdygany do tej pory wyrobili sobie opinie armat nie do zatrzymania. I faktycznie, arsenał dział jest u nich potężny. Gdy do tego dołożymy żeńska część ekipy, która super rozgrywa i gra w defensywie, to faktycznei jest z czego uderzać i zatem czym zdobywać punkty. Co zatem mają obydwie ekipy poprawić, aby się nie skończyło jak z Lidersami? Już w tym głowa Ich kapitanów. Mój typ 2:3 dla Buzdyganów.

SMMK – RYŚKI

Ten mecz jest kolejnym na szczycie bym rzekł, bowiem grają ekipy zajmujące obecnie 4 i 5 miejsce w tabeli, a co ważniejsze ekipy, które mają umiejętności i aspiracje, aby w tej tabeli być jeszcze wyżej. SMMK zanotowało w ostatnim czasie trzy zwycięstwa z rzędu. Taki wynik pozwala patrzeć z optymizmem na dalszy rozwój wypadków, w tym na dobrą grę w kolejnym meczu właśnie z Ryśkami. Czy tak będzie? Ryśki to bowiem bardzo nie wygodna ekipa do grania. Doświadczenie tej drużyny i umiejętności, pozwoliły im zabrać punkty Lidersom i Buzdyganom, czyli zespołom, z którymi w starciu SMMK poległo. Tyle, że czym innym statystyki, a czym innym bezpośrednia rywalizacja. Ja tu widziałbym remis, ale że w siatkówce o to ciężko, to nich będzie 3:2 dla SMMK.

LIDERSI – KARRAMBA

Zespół dowodzony przez Jacka ma szansę wygrać 10 mecz z rzędu w lidze, czyli osiągnąć komplecik w tej rundzie. Wydawać by się mogło, że gospodarzom w tym meczu powinno być lekko łatwo i przyjemnie, no ale chyba tak jednak być nie musi. Lidersi są w wybornej formie. Funkcjonuje w tej ekipie ostatnimi czasy zagrywka, atak, blok, rozegranie i obrona, zatem w czym tkwi szkopuł? Ano w rywalu. Karramba dalej w moim odczuciu jest nie na tym miejscu w tabeli, na którym być powinna. Zespół ten na gierkach i w pojedynczych setach meczy gra bardzo fajną i skuteczną siatkówkę, a gdy przyjdzie im na takim samym poziomie zagrać cały mecz, to wstępuje w nich taka niemoc, że nawet niknie (na moment co prawda, ale jednak niknie) uśmiech z twarzy ich szanownej Pani kapitan. Czy zatem Lidersi odniosą komplet zwycięstw w tej rundzie, czy to jednak Karramba w końcu zaskoczy i zacznie regularnie zwyciężać, jak Adam Małysz w 2001r? Hmmm… Lidersi mają cichą nadzieję, że to dopiero od stycznia się rozpocznie. Mój typ 3:1 dla Lidersów

JAKAKOLWIEK – AMATORZY

Gospodarze mają ostatnią nadzieję na to, że uda się im skończyć tą smutną serię bez zdobytego punktu. Rywal wydaje się być idealny, bowiem jest nim beniaminek ligi, który nie miał jeszcze możliwości grania z gospodarzami, oraz ich własna hala. Zatem czy zespół Artura to wykorzysta? Goście będą chcieli podreperować tym meczem swój stan punktowy, który zamarzł jeszcze chyba  w połowie października i nijak odtajać nie może. Amatorzy mają bowiem jeszcze małe szanse na zajecie 6 miejsca w tabeli na zakończenie I rundy. Pytanie tylko, czy porażką w Naprawie nie zamknęli sobie drogi do tego miejsca właśnie? Mój typ 1:3 dla Amatorów.

DRINK TEAM – ORŁY

Drinki po porażce z Karrambą mają zapewne nie tęgie miny i niezłego kaca siatkarskiego. Jak mówi przysłowie: „czym się strułeś, tym się lecz”. Zatem skoro siatkówka doprowadziła ich w zeszłym tygodniu do takiego właśnie stanu, to siatkówką trzeba z tego stanu się wyswobodzić. Pora wyjść na parkiet i wygrać mecz. Taka powinna być reakcja. Orły tym meczem mogą uczynić bardzo duży krok w kierunku awansu do pierwszej szóstki naszej ligi. Wystarczy wygrać. No tak. Łatwo powiedzieć. Mój typ 1:3 dla Orłów.

TKKF Uklejna pauzuje

(JS)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.