ZASADY ROZGRYWANIA MECZY W TURNIEJU 02.02.2019

Turniej rozpoczynamy o godz. 13.30, od uregulowania spraw nazwijmy to „administracyjnych”. W tym czasie kapitanowie drużyn składają wypełnione listy zgłoszonych do turnieju zawodników, oraz zostaną omówione zasady obowiązujące w trakcie spotkań turniejowych. Od godz 14.00 zaczynamy grę.

Prosimy wszystkich zapoznać się z Regulaminem turnieju, a także obowiązującymi w trakcie jego trwania zasadami, co znacznie ułatwi pracę Organizatorom, a także wyeliminuje kwestie związane z samym przebiegiem spotkań.

ZASADY ROZGRYWANIA MECZY

1. . Sety w meczach w grupach A,B,C,D oraz w później utworzonej grupie E rozgrywane są do 25 punktów (25 pkt. kończy set – bez przewag) z założeniem, że gramy od stanu 5:5. Uwaga: gramy tylko dwa sety w każdym spotkaniu w tych fazach turnieju. Są to mecze nr 1-12,17,19,21,23,25,27.
  2. W fazie pucharowej (spotkania o miejsca 1-8) w meczu zwycięża drużyna, która pierwsza wygra dwa sety. Pierwsze dwa sety rozgrywane są od stanu 5:5 z założeniem, że 25 pkt. kończy set, a ewentualny trzeci set gramy do 15 pkt, zaczynając od stanu 0:0 (zakończenie seta na przewagi).
  3. O kolejności końcowej w tabeli grupowej (grupy A-D, oraz w później utworzonej grupie E o ewentualnie w „małej tabeli”) decydują w kolejności: liczba zdobytych punktów (wygrany set to jeden punkt), stosunek małych punktów, większa liczba zdobytych małych punktów, bezpośredni mecz zainteresowanych drużyn (tzw. „mała tabela”), losowanie.
  4. Walka o miejsca 1-8 zostanie rozegrana w formie pucharowej, począwszy od ćwierćfinałów, a na finale i meczach o poszczególne lokaty (1-8) kończąc. Zasada zestawiania par drużyn, które będą rozgrywać dane mecze w tej fazie turnieju podane jest na rozpisce turniejowej.
  5. Do ćwierćfinałów turnieju awansują zwycięzcy poszczególnych grup, oraz drużyny które zajęły drugie miejsca w swoich grupach (zasada zestawiania par drużyn do ćwierćfinałów podana jest na rozpisce turniejowej).
  6. Dla drużyn które w swoich grupach zajmą miejsca trzecie, zostanie utworzona nowa grupa E. W grupie tej systemem „każdy z każdym”, zostanie rozegrana seria spotkań, która wyłoni zdobywców  miejsc 9-12 na koniec turnieju. I tak drużyna która zdobędzie pierwsze miejsce w grupie E zostanie w turnieju sklasyfikowana na 9 miejscu w turnieju, drużyna która zajmie miejsce drugie w grupie E zostanie sklasyfikowana na 10 miejscu w turnieju, zespół z trzeciego miejsca w grupie E zostanie w turnieju sklasyfikowany na 11 miejscu w turnieju, a drużyna z czwartego miejsce w grupie E zostanie sklasyfikowana na 12 miejscu w turnieju.
  7. Każde spotkanie rozpoczyna od zagrywki zespół, który jest wymieniony jako pierwszy w rozpisce turniejowej.
  8. W trakcie meczy drużynom nie będzie przysługiwało tzw. „branie czasów”.
  9. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w trakcie trwania turnieju dotyczących min. nr boisk na których będą rozgrywane poszczególne mecze, czy choćby w zakresie stanu początkowego, od jakiego będą rozgrywane spotkania (uwarunkowania czasowe-dostępność hali).