ZAPOWIEDŹ KOLEJKI NR XVII

I kolejka nr XVI jest już historią. Próżno w niej było szukać sensacyjnych rozstrzygnięć, bo faworyci solidarnie wygrali swoje mecze bez straty punktów. Dobrą wróżbą w kontekście ewentualnej dramaturgii, którą można oczekiwać przed kolejnym ligowym rozdaniem jest to, że w meczach SMMK i Lidersów chwilami zanosiło się na niespodziankę, jednak finalnie te dwie ekipy obroniły swój status niepokonanych w drugiej rundzie. Do czasu… bowiem w najbliższej kolejce czeka nas starcie właśnie pomiędzy tymi dwoma drużynami, które musi zakończyć się porażka jednej z nich. Ciekawie powinno być tez choćby w derbach Pcimia, gdzie Wyborowi spróbują odegrać się za ostatnią porażkę w meczu z Januszami, a goście udowodnić gospodarzom, że w Pcimiu to jednak Janusze Pany! Ponadto w tym tygodniu czeka nas kultowe starcie Ukleiny z Czwartkami, czyli drużyn-legend naszej okolicy.
LIDERSI – SMMK
Na ten mecz czekają wszyscy kibice. Wynik może nie będzie jeszcze rozstrzygał o końcowym triumfie w lidze, bo po pierwsze do końca sezonu regularnego pozostało jeszcze pięć kolejek, a ponadto będziemy mieli jeszcze podział na grupy i kolejne mecze gdzie możne będzie zdobyć lub zgubić punkty, jednak wszyscy zdaja sobie sprawę z tego, że wygrana w takim meczu to po pierwsze zdobycz punktowa, po drugie odebranie punktów rywalowi, a po trzecie jest to dobra okazja do wytworzenia swoistej przewagi psychologicznej przed kolejnymi spotkaniami. Lidersi od pamiętnej porażki z SMMK w zeszłej rundzie wygrali wszystkie swoje mecze i choć może nie prezentują może bajecznej formy, to jednak grają naprawdę dobrą siatkówkę i szalenie trudno jest im odebrać punkty. Doświadczona i poukładana ekipa, gdzie moc ataku to nie tylko siła ale też i spryt pozwala im grać nieszablonowo w każdej akcji. Gdy dołożymy do tego bardzo dobre rozegranie, to jawi nam się ekipa, którą jest ciężko zatrzymać. Jedyne minusy to pojawiające się czasem dziwne przestoje na przyjęciu i zagrywce, które rywal może wykorzystać (jak choćby Janusze w ostatnim meczu, w czwartym secie, gdzie prowadzili z Lidersami już 10:2). Jednak tak doświadczony zespół potrafi wyjść z każdej kabały, dlatego chcąc z nimi wygrać trzeba zagrać naprawdę dobrze. SMMK tak grać potrafi, czego dowodem jest choćby to, że ograli już w tym sezonie nie tylko Lidersów, ale też i wszystkie liczące się w walce o mistrzostwo ekipy. W meczu na własnej hali z Lidersami, po dwóch i pół seta zanosiło się na zwycięstwo gości, jednak to zespół Łukasza pokazał, że stać ich na grę na najwyższych obrotach i zgarnął punkty za zwycięstwo. Smyki prezentują się bardzo dobrze, a ich jedynym minusem jest chyba to, że momentami przestają wierzyć w to, że coś może im wyjść. Gdy zagrają bez tego obciążenia, to powinni wygrać to spotkanie, jednak czy tak będzie we wtorek? Mój typ 3:2 dla Lidersów.
JANUSZE – WYBOROWI
Derby jak zawsze rządzą się swoimi prawami. W ostatnim czasie lepiej siatkarsko prezentuje się zespół Krzyśka i to właśnie Janusze są faworytami tego spotkania, jednak trzeba tylko potwierdzić to ze się jest lepszym na boisku. No właśnie TYLKO. Wyborowi to dość specyficzna drużyna. Oglądając ich mecze czasem człowiek nie raz nie może pojąc jak to jest, że potrafią zagrać jak z nut i napsuć krwi każdemu (świetne mecze z Lidersami i SMMK) aby za chwilę męczyć się z zespołami ze środka stawki ligowej. Duży wpływ na ich granie ma w mojej ocenie dyspozycja filarów tej ekipy, bo gdy choćby Karol, Rysiek, Maciek zagrają perfekcyjnie, to przy wsparciu doświadczonych Natalii, Andrzeja czy Mateusza, potrafią wygrać naprawdę z każdym. jednak gdy coś się zatnie, to z fajnego grania jest lipa. Jak będzie tym razem? W mojej ocenie Janusze nie pozwolą sobie wydrzeć kolejnego zwycięstwa i powetują sobie porażkę z meczu z Lidersami. Mój typ 3:1 dla Januszy.
SERIO? – DRINK TEAM
Faworytem jest w tym spotkaniu zespół Krzyśka. Serio? gra już od dłuższego czasu naprawdę dobrze i powoli powiększa swój dorobek punktowy. Celem jest dla nich gra w drugiej czwórce ligi po zakończeniu tej rundy i naprawdę mają na to duże szanse. Paweł ze swoją ekipą jednak wcale nie stoją na przegranej pozycji. Zespół ten przecież zabrał już w lidze punkty Smykom, zatem do meczu z Serio? tez powinni podejść bez nadmiernego respektu przed umiejętnościami rywala. Doświadczenie Drinków i różnorodność jaką prezentują poszczególni gracze tej drużyny, jest ich atutem i właściwe ustawienie zespołu, może dać im w końcowym rozrachunku dużo radości w postaci zdobyczy punktowych. Mój typ 3:0 dla Serio?
BUZDYGANY – JAKAKOLWIEK
Zespół Filipa lekko się posypał, ale to wcale nie znaczy, że przed kolejnymi spotkaniami, będą stawiani na przegranej pozycji. Powrót do składu Romy, obecność Roberta, Alka i Krystiana, a także wsparcie pozostałych dziewczyn, jest siła która powinna budzić respekt w obozie każdego ich następnego rywala. Jakakolwiek zapewne jednak takiego respektu nie czuje, bowiem jest to ekipa, która na każdy mecz wychodzi z podobnym założeniem i planem, tzn. grać swoje tak, aby rozstroić plan na dane spotkanie jaki przygotował sobie wcześniej rywal i usypiając go przez dłuższy okres czasu zdobywając punkt po punkcie zmierzać ku wygranej. Nieraz już rywale zęby sobie zjedli próbując dobrać się do skóry ekipie Artura. Tym razem pewnie znowu tak będzie, a kontuzjowanego Filipa będzie aż korciło aby wejść na parkiet i pomóc swoim ziomkom. Mój typ 3:0 dla Buzdyganów
KARRAMBA – RYŚKI
Faworyt przyjeżdża na mecz z Karrambą po trzy punkty, jednak wcale nie musi z takim dorobkiem stad wyjechać. Zespół Agnieszki w każdym kolejnym meczu gra coraz odważniej i lepiej, z polotem wykorzystując swoje umiejętności i korzystając z całkiem szerokiej kadry, jaką dysponują obecnie. W każdym następnym meczu dochodzi coraz większy procent zgrania, co sprawia że rywale muszą naprawdę nieźle kombinować, aby wygrać kolejnego seta. W tym meczu wystarczy spokojnie zrobić swoje, zagrywać pewnie i przyjmować w punkt, a to pozwoli kończyć piłki w ataku. taka niby prosta recepta, a jednak może okazać się skuteczna. Ryśki zapewne maja prosty plan na to spotkanie, czyli wyjść i wygrać za trzy punkty. Powiększając swój dorobek punktowy po tej kolejce zapewne zmniejszą stratę do prowadzących w tabeli Lidersów i SMMK. Grzechem byłoby taką szansę nie wykorzystać. Mój typ 0:3 dla Ryśków

UKLEINA-CZWARTKI

Ten mecz to klasyk gatunku, można by rzec. Obydwie ekipy są zasłużone dla naszego myślenickiego amatorskiego grania jak mało kto, a spotkania pomiędzy nimi zawsze są ciekawe. Tym razem faworyta trudno wskazać. Ukleina gra o niebo lepiej w porównaniu do pierwszej rundy, gdzie dziwna niemoc kładła się cieniem na ich grze powodując, że bliżej było im do dołu niż do góry tabeli. Teraz sytuacja wygląda naprawdę nieźle i są na dobrej drodze by wbić się do czołowej czwórki ligi. Tyle że tak się składa iż o to miejsce walczą również nieobliczalne Czwartki. „Dinozaury” też nie planują składać broni i z uporem godnym maniaka dokładają punkt po punkcie do swojego urobku, będąc na dobrej drodze do awansu do grupy finałowej. Kto zatem komu pokrzyżuje plany i po tej kolejce będzie bliżej spełnienia przedsezonowych założeń? W mojej ocenie każdy wynik jest tu możliwy, choć większą szansę na końcowy triumf daję TKKFowi. Mój typ 3:2 dla Ukleiny.

(hr)

Leave a Comment