ZAPOWIEDŹ KOLEJKI NR XIV

Do rozstrzygnięcia dwóch meczy 13 kolejki, potrzebowaliśmy pięciu setów. Jednak choć takiego obrotu sprawy w meczu Czwartki – Janusze można się było spodziewać, to na pewno nikt nie przypuszczał, że Buzdygany będą miały tyle problemów w meczu z Karrambą. W pozostałych spotkaniach nie było niespodzianek i faworyci zgodnie wygrywali swoje mecze za trzy punkty.

W nadchodzącej kolejce nr 14 kilka spotkań zapowiada się dość ciekawie, a wyniki tych właśnie meczy, mogą w różnoraki sposób odbiegać od przedmeczowych przewidywań.

SERIO? – WYBOROWI

Według mnie jeden z ciekawszych meczy. Po ostatnich spotkaniach i zaprezentowanej w nich formie, jako faworytów upatruję tu zespół Serio?. Dlaczego? Widoczna progresja wyników i co najważniejsze gry spowodowała, że zespół Krzyśka skutecznie kontynuuje pogoń za górną częścią tabeli. Progres w ich postawie i zdobyte ostatnio punkty sprawiły, że zrównali się w tabeli z Wyborowymi i zwyciężając w tym meczu, będą mogli wskoczyć do „drugiej” czwórki ligowej, kosztem właśnie zespołu Karola. Jednak znając Karola i jego drużynę, to zapewne będą chcieli pokazać, że to im póki co należy się wyższe miejsce w tabeli. Mecz ten może więc zakończyć się zupełnie innym wynikiem, niż moje typowanie, choć ja uparcie stawiam tym razem na Serio?. Mój typ 3:1 dla Serio?

JAKAKOLWIEK – RYŚKI

W tym meczu faworytem jest zespół gości, jednak po powrocie kapitana zespołu Jakakolwiek do gry po kontuzji, nikt nie może być pewien tego, jak zagrają i co zagrają gracze tego zespołu w danym meczu. Nieobliczalni i grający bez presji u siebie są naprawdę groźni. Ryśki jednak mają dużą chęć dogonienia prowadzących w tabeli Lidersów i SMMK, zatem każdy kolejny mecz i punkty, które można wtedy zdobyć, będą dla nich celem samym w sobie. Dlatego trudną przeprawę wieszcze drużynie Artura. Mój typ 0:3 dla Ryśków

KARRAMBA – LIDERSI

Zespół Agnieszki w ostatnim meczu zaprezentował się bardzo dobrze i był o mały krok od pokonania faworyzowanych Buzdyganów. Tym razem się nie udało, ale na osłodę pozostał im zdobyty w tej konfrontacji punkt. W najbliższym meczu zadanie czeka ich trudniejsze, bo Lidersi prezentują się solidnie w tym sezonie. Karramba będzie miała tym razem znowu pole do popisu i wyciągając na stół wszystkie dostępne karty (z ostatnio pozyskanymi zawodnikami na czele), zagra pewnie jeszcze odważniej niż w ostatnim meczu. Lidersi jak na faworyta przystało, mają tym razem jeden cel, czyli zdobycie kompletu punktów, jednak ten kto myśli że pójdzie im łatwo, to chyba się jednak troszkę myli, bo rywal na pewno postawi trudne warunki, a i forma zespołu Jacka jest jeszcze daleka od optymalnej. Zatem czy koncentracja i dobra dyspozycja poszczególnych graczy tej ekipy, pozwoli im osiągnąć sukces? W mojej ocenie raczej tak. Mój typ 1:3 dla Lidersów

SMMK – CZWARTKI

Pytanie, czy rozpędzone Smyki znajdą swojego pogromcę jest nadal aktualne. Zespół Łukasza grający do znudzenia swoje i prezentujący się w każdym meczu więcej niż dobrze, staje przed szansą ograć kolejnego rywala mogącego im zagrozić w końcowym rozrachunku. I znowu wydają się być faworytem i faktycznie nim są, tylko że akurat zespół Czwartków to ekipa ciężka w rywalizacji. Do każdego spotkania podchodzą w ten sam sposób i w każdym meczu grają praktycznie tak samo, cierpliwie drążąc skalę i wyczekując słabszych momentów rywala. To, w połączeniu z ich własnymi umiejętnościami, czyli dużą skutecznością kończonych akcji, poprzedzonych dobrym przyjęciem i takim samym rozegraniem, stanowi ich niebagatelną siłę. W mojej ocenie Czwartki są niewygodnym rywalem dla każdego, co w tym meczu daje im dość duży procent szans na pokonanie rywala. Czy moje przypuszczenia się ziszczą? Mój typ 3:2 dla SMMK

DRINK TEAM – BUZDYGANY

Drinki stają przed ogromną szansą odniesienia kolejnego zwycięstwa w lidze i wcale nie jest to jakaś tam moja wydumana mrzonka, ale obserwacja poparta zarówno analizą ich postawy w ostatnich meczach, jak i postawy w ostatnich spotkaniach ich rywala. Zespół Pawła ma potencjał do skutecznego grania, a nieobliczalność tej ekipy, w połączeniu z wysoką skutecznością ich ataków, może dać im sukces w tym spotkaniu. Jednak wszystko tu będzie rozbijało się o obronę, bo gdy tylko postawią zasieki uniemożliwiające rywalowi dobicie się do parkietu, to mogą sprawić niespodziankę jeszcze większego kalibru, niż ta Karrmaby z poprzedniej kolejki. Tym bardziej jest to prawdopodobne, że skład Buzdyganów coraz bardziej się wyszczupla i wcale nie mam na myśli tu „zrzucającego kilogramy Roberta”. Niestety kontuzja Filipa w połączeniu z absencją Piotrka sprawia, że kapitan tej ferajny może wystawić do gry aktualnie czterech facetów i trzy dziewczyny, a to jakby nie patrząc, to tak na styk, w kontekście siatkarskiej szóstki. Jednak to co zostało w odwodach to jednak nadal jest siła, która może wygrać z każdym. Tylko czy po ostatnich niepowodzeniach, będą w stanie znaleźć w sobie jeszcze tyle sił i wiary, że mogą i umieją bezproblemowo zwyciężać z każdym? Wydaje mi się że tak, a ten mecz będzie tego dowodem. Mój typ 1:3 dla Buzdyganów.

JANUSZE – UKLEJNA

Zespół Januszy poległszy z Czwartkami powiększył swoją stratę do tej ekipy właśnie, a co gorsze wynik ostatniego ich spotkania i zwycięstwo TKKFu sprawiły, że Uklejna ewentualnym zwycięstwem w tym meczu, może ich przegonić w tabeli i jeszcze bardziej skomplikować ich sytuację. Krzysiek wraz z resztą ekipy, na pewno zdaje sobie z tego sprawę i w meczu z TKKFem zrobi wszystko by osiągnąć dobry wynik, czyli wygrać. Jednak chyba ekipa Wojtka ma taki sam plan, a uwidoczniony w ten sposób konflikt interesów, będzie tylko kolejnym argumentem, aby przyjść i zobaczyć to spotkanie. Grająca skutecznie Uklejna powinna zatem znowu pokazać się z dobrej strony i zdobyć w tym meczu punkty. Tylko ile? Mój typ 3:2 dla Januszy.

(hr)

Attachment

Leave a Comment