ZAPOWIEDŹ KOLEJKI NR 24

get link I pozostały nam do końca rozgrywek tylko dwie kolejki, z których najbliższa nr 24 już w nadchodzącym tygodniu. W grupie trzeciej już znamy końcowe rozstrzygnięcia. Na 9 miejscu sezon skończą Wyborowi, na 10. Karramba, na 11. Drink Team, a na 12. Jakakolwiek. Jeżeli chodzi o rywalizację w dwóch pierwszych grupach, to tabela dość ciekawie uformowała nam „pary drużyn”, które rywalizują ze sobą, o poszczególne miejsca na koniec tegorocznych zmagań. Ta właśnie „dwójkowa” rywalizacja toczy się o miejsca 1-2 (Lidersi, SMMK), 3-4 (Ryśki, Buzdygany), 5-6 (Uklejna, Janusze) i 7-8 (Czwartki, Serio?). Co ciekawe, harmonogram tak się ułożył, że w tym tygodniu czekają nas bezpośrednie starcia właśnie pomiędzy ekipami z w/w par, co zapewne w wielu przypadkach, może rozstrzygnąć losy tej „dwójkowej” rywalizacji i wskazać, kto na którym miejscu zakończy tegoroczny sezon w lidze LAS. Czy tak się stanie, czy też w napięciu będziemy oczekiwać do rozstrzygnięć spotkań w ostatniej kolejce ligowej nr 25.

Lidersi-SMMK

Jest to czwarte w tym sezonie starcie tych dwóch ekip, które to zdominowały nam rozgrywki w lidze LASu jak i w Pucharze Ligi w sezonie 2018/2019. W tabeli dzieli ich odległość 3 pkt. -niby to dużo, ale… . Do końca rozgrywek zostały obydwu ekipom po dwa mecze, w tym to najbliższe bezpośrednio między sobą, zatem w grze jest 6 pkt., które można zdobyć. Jest to zatem ilość, która  może całkowicie storpedować nam wszystkie przypuszczenia i wyliczenia. Do tej pory dwa razy w tym sezonie wygrywali gracze SMMK (Liga 3:2, PL 3:1), a raz Lidersi (Liga 3:0). W zeszłą sobotę, lepsi w finale Pucharu Ligi, okazały się Smyki wygrywając 3:1. Czy we wtorek Lidersi znowu będą musieli uznać wyższość rywala, czy też przypomną sobie mecz w drugiej rundzie zmagań ligowych, gdzie wygrali u siebie 3:0 i tym razem to Oni zwyciężą? Sam jestem ciekawy tego rozstrzygnięcia, bowiem z dużym prawdopodobieństwem można orzec, że wynik tej konfrontacji, wskaże nam Mistrza sezonu 2018/2019. Jednak do ferowania wyroków w tym akurat temacie, trzeba będzie chyba poczekać, aż do rozstrzygnięć spotkań z 25 kolejki.

enter Buzdygany – Ryśki

Mecz ten ktoś nazwał starciem o 3 miejsce w lidze i coś w tym jest, jednak czy aby na pewno wynik tego meczu rozstrzygnie rywalizację o ta pozycję? Teoretycznie tak może się zdarzyć, że ten kto wygra to spotkanie, na koniec sezonu może skończyć na najniższym stopniu podium zmagań sezonu 2018/2019, jednak wcale tak być nie musi. Jeżeli Ryśki wygrają to spotkanie w jakimkolwiek wymiarze, to faktycznie ich przewaga nad Maczugami będzie wyższa niż dystans 3 pkt., który jest jeszcze do zdobycia w ostatniej kolejce i zagwarantuje to tej ekipie 3 miejsce na koniec tego sezonu. Jednak zwycięstwo Buzdyganów spowoduje, że wszystko rozstrzygnie nam się w ostatniej kolejce, gdzie zdecydują wyniki, jakie te dwie drużyny osiągną w meczach z Lidersami (Ryśki) i SMMK (Buzdygany). Najciekawsze jest to, że o końcowej wyższej pozycji jednej z tych ekip, mogą decydować nawet małe punkty, które są dopiero 4 w kolejności pod względem wagi przy ustalaniu końcowego wyglądu tabeli. Jednak na chwilę obecną jeszcze zbyt mało wiemy, bo sobie nawet móc „pogdybać”.

see url Uklejna – Janusze

Te dwie ekipy, dosłownie otarły się o walkę o podium w tym sezonie i do ostatniej kolejki walczyły o możliwość zagrania o miejsca 1-4. Na otarcie łez, pozostała im batalia o miejsce nr 5, czyli zwycięstwo w grupie 2. Obydwie zgromadziły na chwilę obecną identyczną liczbę punktów, zatem po tym najbliższym spotkaniu, jedna z nich będzie bliżej osiągnięcia celu, jakim jest ukończenie rozgrywek na najwyższej możliwej na chwilę obecną pozycji. Której z tych ekip jest ku temu bliżej? No cóż. Janusze wydarły punkt SMMK w 22 kolejce, a później ograli po raz pierwszy w swojej ligowej historii Czwartki. Uklejna natomiast poległa w starciu z walczącym o 7 lokatę Serio? dość gładko 0:3. Lepszą formę zatem na koniec sezonu chyba jednak prezentuje zespół z Pcimia, jednak duże znaczenie będzie miało tu też to, w jakich składach zagrają obydwie ekipy. Moim cichym faworytem są Janusze.

Serio? – Czwartki

Jest to mecz o miejsce nr 7 i choć z matematycznego punktu widzenia, Czwartki mogą jeszcze zakończyć rozgrywki na pozycji nr 6, to jednak w moim odczuciu jest to mało realne (Janusze musieliby przegrać ostatnie dwa spotkania za trzy punkty, a Czwartki musieliby wygrać ostatnie dwa mecze każde za 3 pkt, i liczyć na korzystny bilans setów). W swoim ostatnim meczu Czwartki przegrały z Januszami 2:3, ale to akurat nie jest wcale jakiś zły omen, dlatego, że grając gołą szóstką, postawili rywalowi trudne warunki i po dwóch setach prowadzili 2:0, a mając w pamięci przebieg tego meczu, to należy dodać, że w każdej następnej partii wcale nie musieli zejść z parkietu pokonani. Serio? w ostatniej kolejce nr 22 pokonało Uklejnę 3:0 i tu chyba okazało się, jak ważnym dla tej ekipy zawodnikiem jest „Misiek”. Oczywiście jeden zawodnik jeszcze nikomu meczu nie wygrał, ale Misiek potrafi zrobić różnicę. Zatem podbudowane zwycięstwem nad TKKFem Serio? spróbuje wygrać z kolejną mocną i dobrze poukładaną drużyną. Czwartki i Serio? mam wrażenie grają podobną siatkówkę. Nie ma w grze tych ekip może fajerwerków, ale jest solidność, która sprawia, że gra przeciwko nim, jest naprawdę ciężką przeprawą dla każdego. Kto będzie lepszy we wtorek?

Jakakolwiek – Drink Team

Zespół Artura ma w tym tygodniu dwa spotkania do rozegrania. Pierwszy już w poniedziałek z nieobliczalnymi Drinkami, a potem w czwartek z Wyborowymi (mecz z kolejki nr 22). W ostatnim swoim meczu, Drinki uległy Karrambie 2:3, co wcale nie jest jakąś tragedią, a jedynie dowodem na to, ze zespół Pawła potrafi walczyć do ostatniej piłki w meczu i nigdy nie odpuszcza. Artur ze swoją wesoła kompaniją zapewne będzie się starał podreperować swój bilans punktowy w tym sezonie i powiem że szanse na to są i to spore, bowiem własna hala i wyraźna zwyżka formy Jakakolwiek, jest dobrym prognostykiem przed tą i kolejnymi bataliami dla zespołu z ZSTE. Zapowiada się mecz walki i kto wie czy nie 5 setów.

Wyborowi – Karramba

Mecz rozegrany awansem i zakończony… walkowerem 0:3 dla Karramby, gdyż gospodarze nie zebrali regulaminowego składu na ten mecz.

(hr)

Attachment

Leave a Comment