ZAPOWIEDŹ KOLEJKI NR 23

go to link Runda 3 wystartowała! Tabela została podzielona na trzy części i teraz w nowo utworzonych grupach, poszczególne ekipy walczą między sobą o kolejne punkty, a także co najciekawsze, bezpośrednio ze sobą rywalizują o jak najwyższa pozycję w danej grupie, a co za tym idzie, na koniec rozgrywek ligowych. Pierwszy mecz został już rozegrany w miniony wtorek, gdzie awansem Uklejna mierzyła się z Serio?. Goście wzięli rewanż za przegrany ostatnio (tydzień temu) mecz z TKKFem i tym razem wygrali w trzech setach. Pozostałe spotkania pierwszej kolejki w tym tygodniu. Co nas czeka?

Miejsca 1-4

Lidersi – Buzdygany

follow link Klasyk ligi. Starcie tych dwóch ekip zawsze sprawia, że na trybunach jest sporo widzów, bo zawsze mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami jest gwarantem ciekawego i emocjonującego widowiska. Wszyscy mają świeżo w głowach ostatnie stracie tych teamów z przed dwóch tygodni, kiedy to Buzdygany sprawiły sporą niespodziankę, wygrywając na terenie rywala 3:2 i kończąc świetną passę 14 zwycięstw z rzędu Lidersów. Tym zwycięstwem zespół Filipa dosłownie rzutem na taśmę zapewnił sobie grę o podium tegorocznych rozgrywek, bowiem dwa punkty zdobyte w meczu, okazały się bezcenne w końcowym rozrachunku po drugiej rundzie. Lidersi zaś tą porażką utrudnili sobie troszkę „życie”, bowiem ich przewaga nad SMMK zmalała i obecnie wynosi tylko dwa oczka. Teraz znowu obydwie drużyny mają o co grać. Lidersi potrzebują punktów by móc dalej marzyc o obronie tytułu mistrzowskiego, a Buzdygany potrzebują punktów, by przegonić Ryśki i zakończyć sezon na podium tegorocznych rozgrywek. Trzecie miejsce jest jak najbardziej w  zasięgu zespołu Filipa, w co pewnie sami jeszcze kilka tygodni temu nie wierzyli. Pora więc rezerwować sobie wtorkowy wieczór na spotkanie z siatkówką, bo w tym meczu nikt nie będzie chciał i nie będzie mógł przegrać, a to zapowiada świetne widowisko siatkarskie.

see SMMK – Ryśki

Smyki maja prosty plan – wygrać za trzy punkty, bowiem tylko zwycięstwami będą w stanie dogonić w tabeli Lidersów. Zespół Łukasza jest tutaj faworytem bez dwóch zdań i wszystkie wróbelki ćwierkają, że w końcowym wyniku tego spotkania trudno będzie upatrywać niespodzianki. Ryski bowiem spuściły z tonu i z przewagi jaką mieli nad kolejnymi ekipami w tabeli, zostało tylko wspomnienie i dwa punkty. Te dwa punkty stanowią ich zabezpieczenie przed depczącymi im po piętach Buzdyganami i o dziwo, to właśnie może być dla nich bodziec, by w końcu zacząć grać jak wtedy, gdy ciągle liczyli się w grze o mistrzostwo, a to nie było tak dawno przecież…

Miejsca 5-8

Janusze – Czwartki

Zespół Januszy dzielnie walczył do końca o czołową czwórkę, a to co pokazali w swoim ostatnim meczu z SMMK jest tylko dowodem na to, ze ich czas w lidze musi niedługo nadejść. Wiem, że powtarzam to w kółko, ale tej ekipie potrzebna jest dosłownie iskra, by odpalić lont, który spowoduje eksplozję skuteczności ich grania. Urwanie punktu Smykom, choć była szansa na więcej, to tylko dobry prognostyk dla nich, przed walką z Uklejną o piątą lokatę w lidze, tym bardziej że rywal zgubił w ostatnim meczu punkty, zatem wygrywając teraz, Janusze awansują na piątą pozycję w tabeli. Czwartki chyba raczej będą się broniły przed szarżą Serio? na zajmowane przez nich miejsce nr 7, niż myślały o ataku na wyższe pozycje w tabeli. Niby to jest jakaś mobilizacja i cel sam w sobie, jednak tak naprawdę, to ekipa Agnieszki nawet grając mecz „o nic”, może ograć każdego, nawet czyniąc to od niechcenia – ot tak sobie. Mając w pamięci mec,z który kiedyś oglądałem na żywo pomiędzy tymi dwoma drużynami i to w Stróży to wiem, że chwila przestoju rywala (a taka się przydarzyła Januszom wtedy, po piorunującym początku), jest natychmiast wykorzystywana przez Czwartki i o tym przekonali się już w lidze chyba wszyscy.

Uklejna – Serio

Mecz rozegrany 21.05. awansem (0:3 dla Serio?)

Miejsca 9-12

Karramba – Drink Team

Pasjonującej „bratobójczej” walki odsłona nr 3 w tym sezonie. Rywalizacja pomiędzy tymi drużynami niesie dodatkowy smaczek, gdyż jeszcze nie tak dawno, większość zawodników tych ekip tworzyło jedną drużynę. Na chwilę obecną górą jest drużyna Agnieszki, ale nie znaczy to, że „Drinki” są tu bez szans. Zespół Pawła gra naprawdę fajną siatkówkę i ich zwycięstwo w tym meczu jest prawie tak samo prawdopodobne co zwycięstwo Karramby.

Wyborowi – Jakakolwiek

Zespół Karola 9 miejsce na koniec rozgrywek ma już pewne, więc teraz grają tylko dla czystej przyjemności. Taka sytuacja powoduje, że gra się lekko i z fantazją, bez obciążenia. Tytle że to właśnie może być woda na młyn ekipy, gdzie głównym „mąkowym” jest Artur. Ten doświadczony i chytry młynarz potrafi tak ułożyć żarna, by zemlęły dosłownie wszystko. Moja rada – Wyborowi miejcie się na baczności!

(hr)

Attachment

Leave a Comment