Zapowiedź kolejki nr 10

Słowo wstępu nieautora 🙂 Po raz kolejny prześledźmy Zapowiedzi snute przez Krzyśka. Czy najbliższa kolejka przyniesie już jakieś wiążące rozstrzygnięcia usadawiające nam poszczególne ekipy na danych miejscach w tabeli, czy jednak będziemy musieli poczekać do zakończenia kolejki nr 11, aby poznać ostateczny kształt tabeli po rundzie pierwszej? W najbliższym tygodniu czeka nas kilka ciekawie zapowiadających się spotkań (no ale już majstersztykiem będzie kolejka nr 11, gdzie każdy praktycznie mecz zapowiada się jako wyrównany i ciężki do wytypowania zwycięzcy- wprost nie mogę się doczekać 🙂 ). Nie przynudzając, zobaczmy jakie rozstrzygnięcia meczy przewiduje zatem Krzysiek w tym tygodniu…

 

Czas świątecznego i noworocznego lenistwa oficjalnie trzeba zakończyć i wrócić na parkiety zespołów z naszej LAS-owej ligi. Pozostały nam tylko dwie kolejki do zakończenia pierwszej rundy rozgrywek która podzieli tabelę na 2 części. Jak się okazuje w tych właśnie ostatnich dwóch kolejkach emocji na pewno nie zabranie, bo nadal 7 zespołów ma szansę na grę w o tytuł mistrzowski w drugiej rundzie. Póki co pewni tego są już Lidersi, SMMK, Serio?, oraz Ryśki. Batalia o pozostałe dwa miejsca rozstrzygnie się pomiędzy Januszami, Buzdyganami i TKKF-em. Tak więc najbliższe dwa tygodnie będą wręcz napełnione szlagierami i meczami o „coś”. Do tego dochodzi jeszcze pytanie, czy wszystkie serniczki, pierożki, rybki zostały już zredukowane w ciałach zawodników co pozwoli im latać wyżej, atakować mocniej i bronić pewniej. Czy może jeszcze promile po imprezach noworocznych nie do końca wyparowały i czasami będą dwie piłki a boisko jakieś „takie niewymiarowe”? Jedno jest pewne X KOLEJKA przed nami, a w niej będzie się działo…

Ryśki – Lidersi

Pierwszy mecz po przerwie i już mamy murowany HIT KOLEJKI. Drapieżniki z ligi, którzy aktualnie zajmują 4 miejsce w tabeli podejmują u siebie aktualnego lidera Lasowego Grania. Ryśki zapewniły sobie grę w „Grupie mistrzowskiej”, lecz marząc o tytule mistrza, nadal potrzebują punktów w każdym meczu, bo do pierwszej ligowej trójki jest już naprawdę niedaleko. Lidersom brakuje również „każdego” punktu, aby odskoczyć na bezpieczną odległość od goniących ich „Smyków” i Serio?. W obu zespołach są zawodnicy i zawodniczki wysokie klasy, więc o wyniku wydaje mi się, że będzie tu decydował raczej skład oraz predyspozycja poszczególnych zawodników. Tomek oraz Jacek z pewnością będą chcieli po przerwie tak zagrać oraz tak ustawić swój zespół, żeby „wyjaśnić” komu należy się zwycięstwo. Tu możemy się spodziewać naprawdę dobrego spotkania.

Mój typ 3:2 dla Ryśków

Janusze – Drink Team

Do Pcimia przyjedzie zespół Pawła który będzie starał się napsuć krwi gospodarzą i powiększyć przewagę nad Karrambą. My widzowie mamy nadzieję, że każdy z zespołów jest głodny gry tak jak kibice siatkówki co będzie stanowiło gwarancję dobrego widowiska. Janusze natomiast walczą o wszystko. Patrząc na układ tabeli to nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów. Jeżeli  chcą pozostać w pierwszej szóstce tabeli to ten mecz po prostu muszą wygrać. Wydaj się, że zespół Januszy jest już odpowiednio zmotywowany. Pytanie jest tylko takie, czy po tej dość długiej przerwie wejdą od razu na 100% swoich możliwości? Czy w tym meczu oraz kolejnym będą grali tak jak to potrafią najlepiej?

Mój typ: 3:0 dla Januszy

Karramba – Orły Naprawa

Do Myślenic przyjedzie Ekipa z Naprawy.  Pytanie jest takie czy Agnieszka będzie w stanie tak zebrać i ustawić zespół żeby stawić skuteczny opór Orłom? To będzie dość ciekawe spotkanie o ile w każdym zespole będzie tzw. „Pełny skład”. Zespół Pani Kapitan już jest zaprawiony w bojach a w najlepszej konfiguracji naprawdę groźny. Znowu zespół Dominika cały czas szlifuje swoje zgranie. Oba zespoły mają „kim grać” jeżeli tylko są wszyscy. Wyjątkowość tego spotkania stanowi fakt, że albo Karramba zrówna się punktami z Orłami i jednocześnie przeskoczy Drink Team w tabeli czy może spowoduje teoretyczne zrównanie się punktami Orłom i Czwartkom.

Mój typ: 1:3 dla Orłów

Czwartki – TKKF Ukleina 

W X Kolejce jest to kolejny mecz o wszytko, tyle że już tylko dla TKKFu. Czwartki pogodziły się z tym, ze grac będą o miejsca 7-12, jednak punkty w drugiej grupie też będą im potrzebne, dlatego trzeba ich szukać w każdym najbliższym meczu. Praktyka jednak pokazuje od początku sezonu, że podczas tegorocznych rozgrywek  Czwartki nie są zespołem grającym jak dawniej. Potrafią mieć świetne mecze i pokazać „szpon” ale też tracą punkty zupełnie bez powodu. Coś jednak jeszcze nie zaskoczyło w przebudowanym zespole. Natomiast zespół Mateusza musi wygrać w tej kolejce za 3 punkty i w następnej kolejce również za 3 punkty. Co ciekawe od tego meczu będzie zależało czy podczas XI Kolejki będą nadal grali o awans do Grupy Mistrzowskiej czy zostaną na 7 miejscu. Patrząc na ostatnie mecze obu zespołów oraz porównując wyniki, TKKF jest na fali. Jednak w Naszej lidzie już różne wyniki bywały, różne spotkania były rozgrywane więc i tym razem może się wszystko zdarzyć.

Mój typ: 0:3 dla TKKFu

Buzdygany – Serio?

Maczugi przyjmują Ekipę z Dobczyc. W Tym meczu nie ma kalkulacji. Zespołowi Roberta brakuje do spokojnego snu i dalszego budowania zespołu na drugą rundę w gronie „pierwszej szóstki”tylko 2 punktów w dwóch meczach, by nie trzeba było oglądać się na wyniki innych ekip.. Czy uda się to zrobić podczas tego meczu? Oczywiście zespół Buzdyganów będzie robił wszytko żeby wygrać. Pytanie jest tylko takie czy predyspozycja poszczególnych zawodników będzie sprzyjała właśnie w tym dniu? Dobrze wiemy, że ma kto grać, ale czy to będzie jego dzień? Po drugiej strony siatki debiutanci z poprzedniego roku rozgrywkowego. W tym sezonie grają „jak z nut” i nikt się chyba nie spodziewał, że będą „tak wysoko”. Jednak Krzysiek i Mateusz chyba wiedzą co robią skoro są wyniki. Serio? gra swoje z meczu na mecz. Są do bólu skuteczni. Czy i tym razem uda im się wygrać i wywieźć z kolejnej hali zwycięstwo? Czy ten „pociąg”, jak nazwał ich Hektor zatrzyma się na kolejnej stacji nazwanej Buzdygany, „odbije kolejną pieczątkę” i pojedzie dalej?

Mój typ: 1:3 dla Serio?

SMMK – Jakakolwiek

Do wicelidera w odwiedziny przejdzie zespół Artura. Smyki musza zagrać skupieni od początku do końca żeby „nic się nie wydarzyło”. Znowu Zespół Jakiejkolwiek lubi tak sprawić swoją grą, żeby się właśnie działo. Grają niekonwencjonalnie i można by powiedzieć, że chaotycznie co jest akurat ich atutem i chyba każdemu zespołowi z lidzie psują krew i szarpią nerwy. Smyki znowu trafiają po przerwie świąteczno – noworocznej na zespół który może pozwoli im się odpowiednio zmobilizować i rozgrzać przed kolejną koleją gdzie będą mieli przeciwnika z najwyższej półki. Nie uprzedzajmy jednak faktów i tego co będzie w kolejnej kolejce. Teraz celem dla Marcina jest wygrać, a dla Artura popsuć plan Marcinowi.

Mój typ: 3:0 dla SMMK

(kj)

Leave a Comment