ZAKRĘCONY TURNIEJ SIATKÓWKI – HARMONOGRAM I ZASADY

Zasady rozgrywania meczy w „Zakręconym turnieju” 29.02.2020r.

1. W fazie eliminacyjnej, w każdej grupie (1,2,3) będą rozgrywane mecze w systemie „każdy z każdym”. Na podstawie wyników tych spotkań utworzona zostanie tabela. Mecze są rozgrywane od stanu 0:0 do 25 punktów. W każdym meczu są dwa sety (kończone bez przewag).
  2. Do Grupy A (SP 3), gdzie będzie toczyła się walka o miejsca 1-3 awansują zwycięzcy poszczególnych grup. Drużyny które w tej grupie zajmą miejsca pierwsze i drugie, zagrają w finale turnieju w dniu 01.03.2020r. Drużyna która zajmie trzecie miejsce w tej grupie, zostanie sklasyfikowana na trzecim miejscu w turnieju.
  3. Do Grupy B (ZSTE), gdzie będzie toczyła się walka o miejsca 4-6 awansują drużyny, które w swoich grupach zajmą miejsca 2. Drużyna która zajmie pierwsze miejsce w tej grupie, zostanie sklasyfikowana na 4 miejscu w turnieju. Drużyna która zajmie drugie miejsce w tej grupie, zostanie sklasyfikowana na 5 miejscu w turnieju. Drużyna która zajmie trzecie miejsce w tej grupie, zostanie sklasyfikowana na 6 miejscu w turnieju.
  4. Do Grupy C (Tytus), gdzie będzie toczyła się walka o miejsca 7-9 awansują drużyny, które w swoich grupach zajmą miejsca 3. Drużyna która zajmie pierwsze miejsce w tej grupie, zostanie sklasyfikowana na 7 miejscu w turnieju. Drużyna która zajmie drugie miejsce w tej grupie, zostanie sklasyfikowana na 8 miejscu w turnieju. Drużyna która zajmie trzecie miejsce w tej grupie, zostanie sklasyfikowana na 9 miejscu w turnieju.
  5. Drużyny z miejsc czwartych w grupach 1,2 i 3 zakończą udział w turnieju po fazie eliminacyjnej i sklasyfikowane zostaną ex aequo na miejscach 10-12 w turnieju.
  6. W fazie pucharowej (mecze w grupach A, B, C) gra się do dwóch wygranych setów. Pierwszy i drugi set rozpoczyna się od stanu 5:5 i gramy do 25 punktów (kończone bez przewag). Ewentualny trzeci set rozpoczyna się od stanu 0:0 i do 15 punktów (kończony na przewagi).
  7. O kolejności w tabeli (faza eliminacyjna i pucharowa) decydują w kolejności: większa liczba zdobytych punktów (wygrany set to jeden punkt), lepszy stosunek małych punktów, większa liczba zdobytych małych punktów, bezpośredni mecz zainteresowanych drużyn (tzw. „mała tabela”), losowanie
  8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w Harmonogramie i zasadach rozgrywania meczy (stan początkowy punktów) z przyczyn wynikających z ograniczeń czasowych udostępnienia hal.