TajFUN wygrywa losowany turniej drużyn mieszanych – Siatkarski Memoriał Krzyśka Murzyna

Dwudniowe zmagania turniejowe dobiegły końca. W sobotę i później również w niedzielę, byliśmy świadkami naprawdę niezłego siatkarskiego widowiska, które stworzyli dla Nas widzów siatkarze amatorzy , uczestniczący w Turnieju Losowanym drużyn mieszanych. Turniej wygrał zespół TajFUN, ale zwycięzcami tych zmagań, byli wszyscy który w ciągu tych dwóch dni pojawili się na hali na myślenickim Zarabiu, by cieszyć się grą, oglądaniem i dopingowaniem zawodników, a także po to, by wspominać naszego przyjaciela Krzyśka, który z pasją propagował tą dyscyplinę, a dokładniej mówiąc, po prostu żył tym sportem.

W sobotnich zmaganiach dziesięć  zespołów, które „stworzyliśmy” w drodze losowania z pośród zgłoszonych do nas osób, podzielone zostało na dwie grupy A i B, w których toczono pojedynki dwu setowe, w systemie każdy z każdym. Po całodniowych zmaganiach Powstały nam tabele obydwu grup:

Grupa A

1.Na przypale albo wcale 7 pkt

2.Dzikie Króliczki 5 pkt.

3.Maki i stokrotki 4 pkt.

4.Od ucha do ucha 2 pkt.

5.Ech Mariola 2 pkt. 

Grupa B

1. TajFUN 6 pkt.

2.VC Walkielona 5 pkt.

3.Strzał w 10-tkę 5 pkt.

4.Six Pistols 2 pkt.

5.Szwadron Gargamela 2 pkt.

Jak zacięta była rywalizacji w grupach może świadczyć choćby to, że w wielu przypadkach o pozycji poszczególnych drużyn decydowały dosłownie 1-2 małe punkty. W ten sposób poznaliśmy pary półfinałowe, oraz zestawienia par, w których przyszło zespołom toczyć boje o poszczególne miejsca w turnieju.

W końcowym rozrachunku w sobotę poznaliśmy miejsca, na których uplasowało się osiem drużyn, bowiem mecz o pierwsze miejsce miał być rozgrywany w niedzielę. Zwycięzcę poznaliśmy w niedzielne popołudnie, wtedy to w rozgrywanym finale, zespół TajFUN pokonał 3:1 VC Walkielona. Sędzią meczu finałowego był Marcin Skrobot, sędzia MZPSu.

Końcowa klasyfikacja turnieju zatem wygląda następująco:

1.TajFUN

2.VC Walkielona

3.Dzikie Króliczki

4.Na przypale albo wcale

5.Strzał w 10-tkę

6.Maki i stokrotki

enter site 7.Six Pistols

8.Od ucha do ucha

go to site 9.Szwadron Gargamela

10.Ech Mariola

Zwycięską drużynę TajFUN tworzyli: Bożena Piątek (kpt), Klaudia Szczurek, Justyna Frączek (l),  Daniel Klakla, Grzegorz Kurowski, Paweł Kmieciak, Jacek Suruło.

Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy  także zawodniczkom i zawodnikom pozostałych drużyn, za świetnie spędzony wspólnie czas, super zabawę i niezapomniane chwile z siatkówką w roli głównej.

Dziękujemy SMS Dalin Myślenice za współorganizowanie tego turnieju jak i całego Memoriału, rodzinie Krzyśka Murzyna za objęcie patronatem tego wydarzenia, a także za czynny udział i pomoc w jego organizacji. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy w ciągu dwóch dni odwiedzili halę i zdzierali gardła dopingując zawodników. Oczywiście dziękuję też wszystkim członkom i sympatykom naszego Stowarzyszenia LAS pod Dalinem, za czynne włączenie się w organizacje turnieju.

Do zobaczenia zatem za rok, na kolejnym Memoriale Krzyska Murzyna – HALA 2020!!!

Attachment

Leave a Comment