PUCHAR LIGI – II RUNDA – ĆWIERĆFINAŁY

W tym tygodniu Liga ma chwilę oddechu, jednakże osiem drużyn ligowych wolnego od siatkówki nie dostało, gdyż  wystartują w drugiej rundzie Pucharu Ligi.

http://nabe-franchet.site/22381.html Cztery pary zestawione zgodnie z drabinką pucharową będą walczyć o wstęp do półfinałów, które odbędą się między 18 i 22 marca 2019r, a są to: Ryśki – Uklejna i SMMK – Wyborowi (zwycięzcy tych spotkań spotkają się w pierwszym półfinale), oraz drugi zestaw par walczący o wejście do  drugiego półfinału, czyli Lidersi – Serio?, oraz http://blowsack-olout.site/44352.html Czwartki – Janusze.

Los dość ciekawie skojarzył nam drużyny i w każdym meczu powinno być ciekawie. Każdy z meczy ćwierćfinałowych to niepowtarzalna i jedyna szansa by na dłużej zagościć w tych rozgrywkach, gdyż przypomnijmy, że w Pucharze Ligi nie ma rewanżu i dyspozycja danego dnia decyduje o tym, która ekipa awansuje do dalszych gier lub odpada z rywalizacji.

RYŚKI – UKLEJNA

Tabela ligowa podpowiada, że faworytem tej konfrontacji jest zespół Tomka. Faktycznie Ryśki prezentują się naprawdę dobrze, a trzecia pozycja w tabeli, którą obecnie zajmują, nie mogła się wziąć z przypadku. W lidze gra się im więcej niż dobrze. Jak ciężko jest ich pokonać może świadczyć fakt, iż do tej pory udało się to tylko Lidersom, dwukrotnie SMMK i raz… Uklejnie właśnie. Co więcej, ostatnia dobra postawa Uklejny pozwala tej ekipie odważniej myśleć o spotkaniu pucharowym i osiągnięciu w tym meczu sukcesu. Czy zatem Tomek i spółka wyeliminują z gier zespół Wojtka? Mój typ 3:2 dla Ryśków.

LIDERSI – SERIO?

Tu też faworyt jest jeden, jednak postawa Serio? w ostatnich meczach już dawno wyciągnęła Serio? z roli ligowego kopciuszka, do roli zespołu, z którym każdy się musi liczyć stając w ligowe szranki. Jak wielki postęp w swojej grze poczynili może świadczyć fakt, iż w drugiej rundzie zdobyli już sześć punktów w trzech rozegranych meczach pokonując Buzdygany i Wyborowych, a jedyna porażka której doświadczyli była w meczu z Lidersami właśnie. Jednak nawet to nie stawia ich na przegranej pozycji, bowiem akurat w meczu z zespołem dowodzonym przez Jacka, ostatnie dwa sety przegrali dosłownie o włos. Zatem Lidersi choć są faworytem, to będą musieli sporo zdrowia zostawić na boisku, by to spotkanie wygrać. Mój typ 3:1 dla Lidersów

CZWARTKI – JANUSZE

Nie wiem skąd to się bierze, ale gdy Janusze zaczynają grać coraz lepiej, to trafiają na Czwartki i  … trach …. – po ich dobrym graniu. Tak było do tej pory w lidze, że zawsze jakoś z „Dinozaurami” nie szło im najlepiej. Jednak tym razem może być inaczej. Czwartki ostatni mecz ligowy przegrali z SMMK nie prezentując jakiejś wybornej formy w tym spotkaniu, a Janusze choć  też musieli uznać wyższość Uklejny, to jednak to może być dla nich o dziwo dobry prognostyk, bo zagrają teraz totalnie pozbawieni presji. Czwartki jako monopolista Pucharu Ligi, będą chcieli zapewne udowodnić, że mają patent na pucharowe granie i potrafią jak nikt jednym meczem odsyłać potencjalnych rywali do domów z bagażem porażki. Tak było przez ostatnie dwa sezony, zatem czy zespół Krzyśka znajdzie lekarstwo na Czwartkowy patent pucharowy? Mój typ 3:2 dla Czwartków.

SMMK – WYBOROWI

Los w Pucharze Ligi przeciwstawił rewelacji tego sezonu, czyli popularnym Smykom rywala, który jako jedyny w tym sezonie potrafił pokonać zespół Łukasza w meczu ligowym. Faktycznie zwycięstwo Wyborowych było wtedy nie lada niespodzianką, zatem skoro już raz się udało, to dlaczego Karol i jego ekipa nie mogli by tego zrobić raz jeszcze? Mnie się jednak wydaje, że Smyki obecnie grają na tyle dojrzałą siatkówkę, że jednak nie pozwolą sobie na porażkę w tym meczu. To z jaką lekkością i swobodą ogrywali ostatnio Ryśki i Czwartki w lidze pozwala sądzić, że równie skutecznie powinni zagrać w tym spotkaniu. Dlatego dla mnie są faworytem tej rywalizacji, choć pamiętajmy, że w ligowym meczu z Wyborowymi też byli faworytem i każdy pamięta co się wtedy stało. Mój typ 3:1 dla SMMK.

(hr)

Leave a Comment