LOSOWANIE GRUP TURNIEJU WIELOPOKOLENIOWEGO JUŻ ZA NAMI

Do Wielopokoleniowego Turnieju Piki Siatkowej, który organizujemy wraz z Kalejdoskopem Partnerstwa, zakwalifikowano dwanaście drużyn, które jako pierwsze prawidłowo zgłosiły swój udział. Są to:

• Bzzz team

http://tienda.luminica.com.mx/tq8hdv12x W turnieju przyjęto zasady, które już nieraz obowiązywały podczas organizowanych przez  Stowarzyszenie LAS pod Dalinem turniejach, czyli podział 12 zespołów na 4 grupy.

http://cursogeradorderendaonline.com.br/6xbxzcbvs Dzisiaj ok. 20.30 na Hali na Zarabiu odbyło się losowanie, przyporządkowujące zespoły do poszczególnych grup turniejowych. Sprawnie przeprowadzone przez Agatę losowanie, oczywiście przy udziale i wsparciu naszych przyjaciół z boisk siatkarskich, wypełniło nam rozpiskę turniejową. Fotorelacja z tego wydarzenia już niedługo zagości na naszych łamach, więc póki co, skupmy się na efekcie końcowym i owocach pracy Komisji Losującej. Jak więc zatem będzie wyglądał układ gier? Zobaczcie sami na załączonym zdjęciu:

Rozpiska turniejowa to jedno, ale oczywiście ważne są również zasady, które będą obowiązywały w trakcie turnieju. Oto główne z nich:

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W  WIELOPOKOLENIOWYM TURNIEJU SIATKÓWKI

1. Sety w meczach w grupach A,B,C,D oraz w później utworzonej grupie E rozgrywane są do 25 punktów (25 pkt. kończy set – bez przewag) z założeniem, że gramy od stanu 5:5. Uwaga: gramy tylko dwa sety w każdym spotkaniu w tych fazach turnieju. Są to mecze nr 1-12, 17, 19, 21, 23, 25, 27.

2. W fazie pucharowej (spotkania o miejsca 1-8) w meczu zwycięża drużyna, która pierwsza wygra dwa sety. Pierwsze dwa sety rozgrywane są od stanu 10:10 z założeniem że 25pkt. kończy set, a ewentualny trzeci set gramy do 15 pkt, zaczynając od stanu 0:0 (zakończenie seta na przewagi).

3. O kolejności końcowej w tabeli grupowej (grupy A-D, oraz w później utworzonej grupie E) decydują w kolejności: liczba zdobytych punktów (wygrany set to jeden punkt), stosunek małych punktów, większa liczba zdobytych małych punktów, bezpośredni mecz zainteresowanych drużyn (tzw. „mała tabela”), losowanie.

4. Walka o miejsca 1-8 zostanie rozegrana w formie pucharowej, począwszy od ćwierćfinałów, a na finale i meczach o poszczególne lokaty (1-8) kończąc. Zasada zestawiania par drużyn, które będą rozgrywać dane mecze w tej fazie turnieju podana jest na rozpisce turniejowej.

5. Do ćwierćfinałów turnieju awansują zwycięzcy poszczególnych grup, oraz drużyny które zajęły drugie miejsca w swoich grupach (zasada zestawiania par drużyn do ćwierćfinałów podana jest na rozpisce turniejowej).

6. Dla drużyn które w swoich grupach zajmą miejsca trzecie, zostanie utworzona nowa grupa E. W grupie tej systemem „każdy z każdym”, zostanie rozegrana seria spotkań, która wyłoni zdobywców poszczególnych miejsc na koniec turnieju. I tak drużyna, która zdobędzie pierwsze miejsce w grupie E zostanie w turnieju sklasyfikowana na 9 miejscu w turnieju, drużyna która zajmie miejsce drugie w grupie E zostanie sklasyfikowana na 10 miejscu w turnieju, zespół z trzeciego miejsca w grupie E zostanie w turnieju sklasyfikowany na 11 miejscu w turnieju, a drużyna z czwartego miejsce w grupie E zostanie sklasyfikowana na 12 miejscu w turnieju.

7. Przed meczami nie prowadzimy rozgrzewki na boiskach.

8. Każde spotkanie rozpoczyna od zagrywki zespół, który jest wymieniony jako pierwszy w rozpisce turniejowej.