Ilu typujących tyle zdań – kolejka nr 12

Druga część sezonu ligowego rozpoczęta! Każdego z nas zastanawia to, jak potoczą się losy poszczególnych drużyn ligi LASu. Czy Lidersi zdobędą po raz czwarty z rzędu tytuł mistrzowski, czy jednak w końcu którejś z ekip uda się ich zdetronizować? Czy może na tronie zasiądzie SMMK, upatrywane jako faworyt do wygrania ligi w tym sezonie, czy może jednak będzie to rewelacyjnie grające Serio?. Czy Uklejna po zdobyciu rzutem na taśmę awansu do grupy pierwszej, obudzi się i zacznie grać na miarę swoich możliwości, pnąc się w górę tabeli? Czy Ryśki przebudzą się w końcu i wykorzystają swój potencjał odnosząc seryjnie zwycięstwa? Czy Janusze zagrają w końcu na stabilnym poziomie we wszystkich spotkaniach w drugiej części sezonu i wdrapią się na podium ligowe? Czy Buzdygany pomimo gry tylko o siódme miejsce, pokażą klasę i hart ducha i zwyciężą w grupie drugiej? Czy może jednak na drodze „Maczugom” staną doświadczeni gracze Czwartków, i to Oni będą tymi najlepszymi w walce o miejsca 7-12? Czy Orły po niespodziewanej wygranej z Buzdyganami, w końcu złapią wiatr w żagle i w kolejnych meczach zaczną grać równie efektywnie, co w pierwszym i ostatnim meczu pierwszej rundy? Czy Drink Team  utrzyma przewagę nad Karrambą i nie pozwoli Agnieszce z jej ekipą wyprzedzić się w tabeli, by zrealizować swój główny cel w tym sezonie, czyli „byle przed Karrambą”? Czy może Karramba osłabiona w przerwie miedzy rundami, wykrzesze nowe siły i pokaże Pawłowi i jego „Drinkom” plecy w końcowym rozrachunku? Czy Artur i jego ekipa wzbogacą swój dorobek punktowy i zanotują choć jedno zwycięstwo w tym sezonie? Uff. Jest tych pytań trochę. Każda ekipa ma plan i założenia przed kolejnymi spotkaniami. Jednak jak widać plany poszczególnych zespołów nachodzą na siebie, krzyżują i stają w opozycji jeden do drugiego. Naturalna kolej rzeczy. Taki urok sportu i rywalizacji, a nam kibicom i obserwatorom, tylko pozostaje się cieszyć i obserwować rozwój wypadków, bo to wróży zaciętą rywalizację na każdym centymetrze parkietu.

Popatrzmy na to z boku, takim trzeźwym okiem, choć nieco przymglonym może jednak, bo tkniętym własnymi przemyśleniami, przewidywaniami, teoriami. Zauważmy, że każdy obserwator ma inny pogląd na potencjalny rozwój wypadków w poszczególnych spotkaniach. Część kieruje się obserwacjami, część wynikami poprzednich spotkań i na ich podstawie stara się wysnuć własną teorię dotyczącą aktualnej formy danej ekipy, część kieruje się sympatią do tej lub tamtej drużyny, niektórzy statystyką, a inni teorią, że nic nie trwa wiecznie i kiedyś musi być ten pierwszy, czy też ostatni raz. Dlatego gdybyśmy przeprowadzili sondę przed każdą kolejką, to pewnie typów na wynik danego meczu byłoby tyle, ile jest możliwych scenariuszy przewidzianych kombinacjami wyników od 3:0 do 0:3.

Zapowiedzi przed tą kolejką przygotował tym razem Krzysiek Zięba i jak przystało na każdego zapowiadającego daną kolejkę, przedstawił swoje typy wyników poszczególnych spotkań. No i nie zgadniecie – ja mam inny pogląd w kwestii potencjalnych wyników niektórych z nich 🙂 . Spójrzmy na typy Krzyśka i moje prognozy:

mecz

Prognoza Wynik meczu

Krzysiek Zięba

Ja

Lidersi – Uklejna

3:0 3:1

?

Serio? – Ryśki

3:1

2:3

?

SMMK – Janusze

2:3

3:2

?

Orły – Drink Team

3:1

3:1

?

Buzdygany – Jakakolwiek

3:0

3:0

?

Czwartki – Karramba 3:0

3:1

?

 

Ciekaw jestem który z nas będzie bliższy właściwych rozstrzygnięć. W piątek będzie wszystko wiadomo…

 

 

Leave a Comment