DWIE KOLEJKI DO KOŃCA SEZONU ZASADNICZEGO, CZYLI ZAPOWIEDŹ CZEKAJĄCEJ NAS SPOREJ DAWKI EMOCJI

enter Przerwa w ligowych zmaganiach trwa. Tak moi mili, Liga zafundowała sobie i nam wszystkim dość długą przerwę w rozgrywkach, co spowodowane było zarówno minionymi świętami Wielkanocnymi, jak i nadchodzącym tzw. „długim” weekendem majowym. Na parkiety ligowe wracamy dopiero 06.05.2019r kiedy to rozpocznie się 21 kolejka spotkań. 

W 20 kolejce ligowej, której ostatnim akcentem był mecz Czwartki – Wyborowi, działo się dużo ciekawego. Punkt zgubili Lidersi (znowu!), po zwycięstwie 3:2 nad Uklejną, co jeszcze bardziej nam uatrakcyjnia walkę o tytuł mistrzowski, bowiem SMMK tracą do nich aktualnie tylko 3 oczka, czyli „dystans jednego meczu”. Ryśki ostatnio spuściły nieco z tonu i po znowu straciły punkty, tym razem z przeżywającymi drugą młodość Buzdyganami. Dzięki tej właśnie zdobyczy, ekipa Filipa zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli i ma spore szanse na awans do czołowej czwórki ligowej. Podobną sytuacje jak Buzdygany mają Janusze, którzy zgromadzili tyle samo punktów co Buzdygany i przegrywają z nimi tylko stosunkiem setów. Nieustępliwa w dążeniu do celu Uklejna po tej kolejce zapisała na swoim koncie tylko jedno oczko, ale nawet taka zdobycz z mocnymi Lidersami, jest na pewno dla tej ekipy wynikiem, który w końcowym rozrachunku, może przechylić szale awansu do grupy 1 na ich korzyść. Serio? również kontynuuje swój marsz ku górze tabeli, a 3 pkt., które zdobyli w meczu z Jakakolwiek przybliżają ich do tego celu. Karramba, Drink Team i Jakakolwiek po tej kolejce nie powiększyły swojego dorobku punktowego, jednak od następnej kolejki to się będzie musiało zmienić siła rzeczy, gdyż harmonogram tak się ułożył, że Jakakolwiek z obydwiema tymi ekipami, będzie grała w dwóch ostatnich kolejkach ligowych, stąd też można będzie od przyszłej kolejki wypatrywać przetasowań w dolnej części tabeli.

Co wiemy po rozdaniu ligowym nr 20? Do grona drużyn walczących o miejsca 1-4 zakwalifikowała się już na pewno drużyna Ryśków. W tym momencie ich przewaga nad Buzdyganami i Januszami wynosi 6 pkt., więc teoretycznie obydwie te drużyny, mogą się z Ryśkami zrównać punktami. Tyle że nawet w skrajnym przypadku, gdy dorobek wszystkich tych trzech będzie wynosił 43 pkt, o kolejności w tabeli będzie decydowała liczba zwycięstw. W rozważanym przypadku (w dwóch ostatnich meczach drugiej rundy Buzdygany i Janusze wygrywają obydwa za trzy punkty, a Ryśki przegrywają obydwa za trzy punkty), Buzdygany zgromadzą 15 zwycięstw, Ryśki 14 a Janusze 13. Zatem Ryśki w tabeli będą na pewno przed Januszami, a może za Buzdyganami, czyli na co najmniej 4 miejscu. Nawet taki układ daje im awans do grupy pierwszej, czyli tej walczącej o miejsca 1-4. Zatem z matematycznego punktu widzenia w grupie 1 zagrają już na pewno Lidersi, SMMK, oraz Ryśki. O ostatnie czwarte miejsce w tym gronie trwa jeszcze walka pomiędzy Buzdyganami, Januszami, Uklejną i Czwartkami. Jedno miejsce – czterech chętnych… kto ma największe szanse zająć to ostatnie wolne miejsce w grupie 1 i walczyć o podium na koniec sezonu? Hmm…

BUZDYGANY

Ekipę Filipa czekają jeszcze dwa mecze z enter site Lidersami i Wyborowymi. Pierwsze z tych dwóch spotkań zapowiada się jako dość ciężkie. Lidersi na pewno będą chcieli wygrać, bo cały czas prowadzą korespondencyjny pojedynek ze Smykami i nie mogą sobie pozwolić na straty punktów w kolejnych meczach, gdyż ich minimalna przewaga ostatnimi czasy za sprawą dwóch zwycięstw w stosunku 3:2, stopniała już tylko do 3 pkt. Zatem Maczugi będą musiały zagrać to co pokazały w ostatnich spotkaniach, aby ograć lidera tabeli. Oczywiście w tej konfrontacji każdy wynik jest możliwy, zatem ich szanse wcale nie są małe na komplet punktów po tym meczu. Z Wyborowymi teoretycznie powinno być ekipie Filipa łatwiej. Rywal nie prezentuje jakieś wybornej formy, jednak jeżeli ktoś myśli ze Wyborowi oddadzą na starcie punkty rywalowi, to się grubo myli. Po pierwsze to właśnie Oni urwali w tym sezonie SMMK w dwumeczu  3 pkt, a po drugie to do ostatniej kolejki będą walczyć o grę o miejsca 5-8, tocząc korespondencyjny pojedynek z Serio?. Zatem zwycięstwo ekipy Filipa jest tu bardzo prawdopodobne, jednak wcale nie musi się wydarzyć i być za trzy punkty.

JANUSZE

Ekipa Krzyska ma chyba najtrudniejsze dwa spotkania z wszystkich wymienionych ekip, które walczą o ostatnie miejsce w grupie pierwszej. Na ich drodze staną Ryśki, a potem http://radionuevopoeta.com/2019/08/03/nl2uwxom SMMK, czyli aktualne trzecia i druga drużyna w tabeli. Co mecz to cięższy. Jednak wydaje mi się, że Janusze wcale nie powrócą z tych dwóch eskapad z zerowym dorobkiem nawet nie tyle punktowym co zwycięstw. Zespół ten ma ogromny potencjał i jeżeli wszystko w tej ekipie zagra, to mogą pokusić się nawet o dwie wygrane. Ile punktów zgromadzą po tych dwóch meczach? W pierwszej rundzie było ich 0, zatem teraz może być tylko lepiej ty bardziej, że Ryśki są w lekkim dołku, a SMMK też aktualnie nie czaruje jak w pierwszej rundzie. Zespół Krzyśka powinien w końcu zaprezentować swój niebagatelny potencjał, bo jak nie teraz to kiedy?

source url UKLEJNA

Drużyna dowodzona przez Wojtka ma na swej drodze jeszcze click here Wyborowych i Serio?. Z Wyborowymi wydaje mi się że powinni sobie poradzić, choć (jak pisałem już w przypadku konfrontacji Wyborowi -Buzdygany), ekipa Karola na pewno postawi się rywalowi i chcąc wygrać to spotkanie TKKF będzie musiał zagrać co najmniej tak, jak w ostatnich meczach z Ryśkami i Lidersami. Serio? to już trochę inna historia. Zespół Krzyśka gra dosłownie z meczu na mecz lepiej. Wygrywają ostatnimi czasy praktycznie wszystko, a ich jedynymi pogromcami w drugiej rundzie byli Lidersi, Ryśki i SMMK – to  o czymś naprawdę świadczy. Mecz Serio? ze Smykami miałem przyjemność oglądać i powiem szczerze, że zespół Łukasza dosłownie uciekł spod pręgierza w trzecim secie, a później „niesiony na fali” wygrał kolejną partię pogrążając rywala. Jednak jedna – dwie piłki w końcówce trzeciego seta skończone, trochę więcej dokładności i mniej nonszalancji po stronie Serio? i mogło by być różnie. W pierwszym meczu tych ekip Serio dość sensacyjnie ograło TKKF, zatem drogi TKKFie pora wziąć rewanż, tylko czy rywal na to pozwoli?

CZWARTKI

Ich ostatnimi ligowymi rywalami będą Serio? i Karramba. O ile zespół Karramby do potentatów ligowych nie należy, to wcale nie oznacza, ze Czwartki już mogą sobie dopisywać komplet punktów. Wydaje mi się że ten mecz wygrają, jednak czy coś im to da w kocowym rozrachunku, to wiele będzie zależało od pierwszej potyczki, która ich czeka w maju, a mowa tu o starciu z Serio?. Tu faworytem już takim zdecydowanym nie są. Serio? to trudny rywal i co więcej, to też walczy o punkty potrzebne po pierwsze aby grać o miejsca 5-8, jak i o to by potem w II rundzie, móc wspiąć się jeszcze wyżej niż to 8 miejsce. A tam ich rywalem mogą być Czwartki właśnie. Zatem wygrywając ten mecz Serio? po pierwsze zredukuje szansę awansu Czwartkom do grupy mistrzowskiej do praktycznie zera, a ponadto zniweluje przewagę Dinozaurów w tabeli, co potem pozwoli zespołowi z Brzączowic, na szturm na wyższe miejsca w ligowym zestawieniu. Teoretycznie  rywale są w zasięgu „Czwartkozaurów”, jednak strata punktowa do pozostałych trzech ekip, z którymi Czwartki walczą o awans do czołowej czwórki, może się okazać tutaj decydująca.

Kto zatem z tej ligowej gmatwaniny wyjdzie obronną ręką, a kto ukryje w dłoniach twarz po ostatnim gwizdku sędziego w kolejce nr 22?  W mojej skromnej ocenie, tak na chwilę obecną najbliżej awansu do grupy 1 po czekających nas jeszcze meczach w pozostałych dwóch kolejkach, mają w kolejności: Uklejna, potem Buzdygany, następnie Janusze i na końcu Czwartki. Na taką kolejność składają się zarówno to z jakimi zespołami przyjdzie się tym ekipom zmierzyć, oraz to ile punktów zgromadziły te 4 ekipy na dzień dzisiejszy. Ale jak na razie to i tak jest to takie trochę wróżenie z fusów i choć kolejka nr 21 nieco nam zapewne rozjaśni sytuację, to i tak zapewne na ostateczne rozstrzygnięcia będziemy musieli poczekać do zakończenia kolejki nr 22.

(hr)

Attachment

Leave a Comment