1/4 Pucharu Ligi LAS

Słowo wstępu nie autora 🙂 Prześledźmy za Krzyśkiem Jabłońskim możliwe scenariusze, które mogą się pojawić w tym tygodniu, bowiem w miejsce rozgrywek ligowych wchodzą właśnie drugie rozgrywki, które organizuje Stowarzyszenie LAS pod Dalinem dla naszych zespołów ligowych. Rozpoczynamy kolejny etap zmagań w (1/4) Pucharze Ligi! Kto przejdzie zwycięsko tą rundę i zamelduje się w marcowych półfinałach?

W 8 tygodniu 2020 roku mamy pierwszą przerwę od rozgrywek ligowych. Jednak ku uciesze fanów siatkówki nie oznacza to przerwy w grze. Nadszedł bowiem czas na kontynuację zmagań w Pucharze Ligi, w których to rozgrywkach aktualnie zostało tylko 8 zespołów. Pięć z nich to ekipy z czołowej szóstki ligi. Pikanterii temu etapowi dodaje fakt, że brakuje w nim już Czwartków, czyli dwukrotnego zdobywcy tego pucharu oraz, że nadal grają Buzdygany, które jak wiecie w 11 kolejce ligowej straciły de facto na własne życzenie szansę gry w grupie o mistrzostwo ligi LAS 2019 / 2020. Nadmienić można jeszcze, a nawet trzeba, że w zacnym gronie ośmiu zespołów są nadal ubiegłoroczni triumfatorzy i jednocześnie obrońcy tego tytułu „Smyki”. Jak nam się okładają pary drużyn, które będą grać w tym tygodniu? Kto będzie lepszy i czy będą jakieś niespodzianki? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych dni.

Lidersi – TKKF Ukleina

Mówi się, że historia lubi się powtarzać. My patrzymy na pierwszą parę i … czy taki mecz nie odbył się w zeszłym tygodniu? Przecież Lidersi grali już z TKKF i … wygrali? No tak wygrali i to całkiem pewnie bo 3:1, tyle że w lidze. Teraz nasuwa się pytanie czy oba zespoły i kapitanowie wyciągnęli wnioski po ostatnim spotkaniu? Czy Jacek dostrzegł to czego brakowało w ostatnim meczu jego zespołowi, a Mateusz przeanalizował błędy TKKF-u i słabe punkty Lidersów? Tego zapewne dowiemy się już we wtorek. Ja osobiście mam Deja Vu  co do tego meczu. Mam tylko nadzieję, że wtorkowe spotkanie będzie dla samych kibiców bardzo emocjonujące i zobaczymy kawał porządnej siatkówki do jakiej przyzwyczaili nas Lidersi i TKKF (a przynajmniej ten TKKF z zeszłego roku, bo w tym to różnie bywa). Mecz odbędzie się na Hali Widowiskowo Sportowej w Myślenicach (potocznie zwanej DALINEM) o 21:00 we wtorek. Mój typ 3:1 dla Lidersów

Serio? – Karramba

Drugi mecz i mamy zestawienie par z dwóch grup ligowych. Serio? to aktualny wicelider tegorocznych rozgrywek, a Karramba, no cóż też wicelider ale tak jakby z drugiej strony tabeli. Nie oznacza to jednak, że zespół Agnieszki jest w tym zestawieniu skazany wręcz na „rozjechanie” przez „Ekspres Serio?” (Własna interpretacja słów Hektora na temat gry Serio?). Trzeba przypomnieć, że wprawdzie z Karramby odeszło w przerwie miedzy rundami dwóch graczy, ale też przybyli nowi, nie znani przeciwnikowi. Może to właśnie Oni będą w stanie przechylić szalę zwycięstwa na rzecz Karramby? Serio? zaczyna być nękane kontuzjami i najprawdopodobniej będzie grało … no właśnie. Tego nikt nie wie jak i jakim składem. Mecz odbędzie się na Hali RCOS w Dobczycach o 21:00 w Czwartek. Mój typ 3:1 dla Serio?

SMMK – Buzdygany

No i mamy moim zdaniem najciekawsze spotkanie tej kolejki Pucharu Ligi. Dlaczego? Są przynajmniej dwa powody. Pierwszy to informacja, że gra obrońca tytułu czyli SMMK, a to gwarantuje wręcz widowiskową i kombinacyjną siatkówkę w starciu z „Maczugami” dowodzonymi przez Roberta. Właśnie. To Buzdygany są tym drugim powodem tego, że to powinien być mecz kolejki. Tak niefortunnie potoczyły się losy zespołu Roberta, że aby coś ugrać znaczącego w tym sezonie, pozostaje im tylko Puchar Ligi. Miejmy nadzieję, że Buzdygany na ten czwartkowy mecz zbiorą się w najsilniejszym swoim składzie i pokażą optimum umiejętności, a „Smyki” nie będą popełniały tylu błędów co w ostatnich meczach. Jeśli tak się stanie, że Marcin i Robert odpowiednio zmotywują swoich zawodników, to mamy wręcz gwarancję niesamowitych emocji i zapowiedź świetnego widowiska. Mecz odbędzie się w Stróży o godzinie 20:00. Mój typ 3:1 dla SMMK

Janusze – Drink Team

Zespół Krzyśka po ostatnim meczu ligowym czuje na pewno niedosyt. Tak mało zabrakło do wygranej, chodź jeden punk zdobyty ze Smykami to jest sukces. Jednak nie o tym, nie o tym. Skupmy się na tym, że Janusze mają chyba coś do udowodnienia samym sobie. Janusze nadal grają w poszczególnych fazach meczu wręcz genialnie, lub … tragicznie i chaotycznie. Na drodze Januszom stanie zespół „Drinków”, który w ostatnim meczu zagrał niesamowite spotkanie z Orłami Naprawa. Mimo przegranej w pięciu setach to trzeba powiedzieć, że to było wyrównane spotkanie. Zespół „Drinków” gra bardzo ciekawą siatkówkę i niekonwencjonalną. Każdemu wręcz przeciwnikowi utrudniają życie i chyba każdemu przeciwnikowi potrafią przynajmniej urwać seta. Czy tym razem „urwą” aż 3. Może to właśnie jest ten czas i moment żeby to zrobić z Januszami. Mecz odbędzie się na Hali Widowiskowo Sportowej w Myślenicach (potocznie zwanej DALINEM) o 20:30 w czwartek. Mój typ to 3:0 dla Januszy.